تاریخ ارسال : ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۰۲ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

او مالک اشتر جبهه ها بود…

او از روحیه ایثار و استقامت کم نظیری برخوردار بود، با برخوردها و صفات اخلاقی‌اش در واقع معلمی نمونه و سرمشقی خوب برای پاسداران و بسیجیان بود و خود به آنچه می‌گفت، عمل می‌کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، پس از شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم متجاوز عراق، شهید همت به صحنه کارزار وارد شد و در طی سالیان حضور در جبهه های نبرد، خدمات شایان توجهی برجای گذاشت و افتخارها آفرید.

او عارفی وارسته، ایثارگری سلحشور و اسوه ای برای دیگران بود که جز خدا به چیز دیگری نمی اندیشید و به عشق رسیدن به هدف متعالی و کسب رضای خدا و حضرت احدیت، شب و روز تلاش می کرد و سخت ترین و مشکل ترین مسئولیت های نظامی را با کمال خوشرویی و اشتیاق و آرامش خاطر می پذیرفت.این انسان پارسا تا آخرین لحظات حیات خود، دست از دعا و نیایش بر نداشت. نماز اول وقت را بر همه چیز مقدم می شمرد و قرآن و توسل برنامه روزانه او بود. او به راستی همه چیز را فدای انقلاب کرده بود. آن چیزی که برای او مطرح نبود خواب و خوراک و استراحت بود. هر زمان که برای دیدار خانواده اش به شهرضا می رفت، در آنجا لحظه ای از گره گشایی مشکلات و گرفتاری های مردم باز نمی ایستاد و دائماً در اندیشه انجام خدمتی به خلق الله بود.

شهید همت آنچنان با جبهه و جنگ عجین شده بود که در طول حیات نظامی خود فرزند بزرگش را فقط شش بار و فرزند کوچکتر خود را تنها یکبار در آغوش گرفته بود.

شهید همت همواره برای رعایت حقوق بسیجیان به مسئولان امر تاکید و توصیه داشت. او که از روحیه ایثار و استقامت کم نظیری برخوردار بود، با برخوردها و صفات اخلاقی اش در واقع معلمی نمونه و سرمشقی خوب برای پاسداران و بسیجیان بود و خود به آنچه می گفت، عمل می کرد.

عشق و علاقه نیروها به او نیز از همین راز سرچشمه می گرفت. برای شهید همت مطرح نبود که چکاره است، فرمانده است یا نه. همت یک رزمنده بود، همت هم مرد جنگ بود و هم معلمی وارسته.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13386

 • مصطفی قدمی شهرضا ۱۳۹۵-۰۱-۱۱ - ۰۳:۴۴ - پاسخ دادن

  سلامی به گرمی دل عاشقان ولایت رهروان هدایت و پاکروان نجابت و اصالت آنانی که همتی والا داشتند تا همت شدند و جانانه در راه ولایت لبیک یا خمینی سردادند و تن به خواست دشمن ندادند فاتحان خیبر بودند با همان الگو و عشق حیدر
  دلا یاران عاشق زود رفتند از این وادی همه خشنود رفتند
  من و تو مثل یک مرداب ماندیم خوشا آنان که مثل رود رفتند
  یادشان و راهشان پررهرو شادی روح پر فتوح کلیه شهدا صلوات

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.