تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۰:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اپیدمی چاقوکشی، چالش جدید لندن

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ، اگرچه لندن در چند سال موخر با حمله های خشونت‌آمیز بسیاری دست به گریبان بوده، اما از اوائل سال ۲۰۱۸ خیز تازه ای از چاقوکشی این شهر را در برگرفته که تاحالا باعث فوت بیشتر از ۵۰ شهروند لندن‌نشین شده است.

اپیدمی چاقوکشی، چالش جدید لندن

لندن که تا قبل از این به علت آمار پایین خشونت در قیاس با سایر شهرهای بزرگ جهان به خود افتخار می‌کرد، حالا با ۵۰ کشته در سه ماهه خستین سال ۲۰۱۸، از شهر نیویورک که بالاترین آمار جنایت را در دنیا دارد، پیشی گرفته است.

بر طبق گزارش مجله انگلیسی نیوز استیتمنت، اگر میانگین ۳ قربانی در طول هفته همچنان در سال جاری ادامه پیدا کند، لندن بالاترین آمار کشتن طی ۱۳ سال گذشته را به خود اختصاص خواهد داد.

بر طبق گزارش پلیس کلان‌شهر لندن، این شهر در روز و شب سال نو میلادی آمار بی‌سابقه‌ای از آدمکشی را تجربه نمود که باعث شد از همان ابتدا سال ۲۰۱۸ به سال گناه و جنایت برای لندن تبدیل گردد.

به گفته پلیس، از فوریه ۲۰۱۶ تا فوریه ۲۰۱۸، هر ماه بین ۲۴۳ تا ۴۷۶ حمله با چاقو در پایتخت انگلستان گزارش گردیده است اما در آوریل تنها در ۱۴ روز ۴۲۰ مورد حمله با جنگ افزار سرد در این شهر گزارش گردید.

گرچه این حوادث در سرتاسر لندن به چشم می‌خورد، اما بیشترین میزان آن به جنوب و غرب این شهر اختصاص دارد.

افزایش چشمگیر خشونت در این شهر، سیاستمداران و مقام های دولتی انگلستان را واداشته است تا در پی توضیحی منطقی برای پیدایش خیز جدید خشونت در لندن باشند.

فرانس تایمز در گفت و گو با «بن فورد»، استاد دانشکده پژوهش ها گناه و امنیت در دانشگاه لندن می‌نویسد: «دلایل مختلفی می‌تواند حول افزایش غیرمنتظره خشونت در لندن وجود داشته باشد.

«

کارآگاه «ریچارد وود»، از فرماندهان پلیس لندن، نیز اعتقاد دارد نیروهای پلیس تمام کوشش خود را برای جلوگیری و پیگیری جرائم متاثر از خشونت به کار می‌بندند، اما مبارزه با این اپیدمی به یک حرکت چندجانبه احتیاج دارد. به عقیده او، تمام سازمان‌های لندن و ساکنان این شهر باید بخشی از یک کوشش جمعی بزرگ برای توقف این حوادث باشند و فرزندان خود را از چاقو دور نگه دارند.

 

بر طبق گزارش پلیس کلان شهر لندن، آمار کودکانی که در مدرسه چاقو حمل می‌کنند، بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، حدود ۵۰ درصد و مجرمانی که از چاقو در مدرسه ها استفاده می‌کنند ۲۶ درصد زیاد شده است.

ریاست پلیس شهر لندن نیز اظهار کرد سن استفاده از چاقو در این شهر پایین آمده و در حال حاضر محدوده سنی ۱۳ تا ۱۷ سال را در بر می‌گیرد.

بر طبق گزارش روزنامه گاردین، استفاده از چاقو به عنوان یک گناه شهری و محصول محرومیت در منطقه های درون شهری بویژه لندن معروف است.

«جیلی لوی» نویسنده کتاب یک «داستان واقعی درباره کشتن در آمریکا» نیز اعتقاد دارد چاقو برای انگلیسی‌ها معادل اسلحه برای آمریکایی‌ها  است!

«صادق خان»، شهردار لندن نیز در گفت و گو با روزنامه تلگراف، حوادث موخر را “دردناک” «صادق خان»، شهردار لندن نیز در گفت و گو با روزنامه تلگراف، حوادث موخر را “دردناک” خوانده و دولت انگلستان را به علت کاهش بودجه اداره پلیس سرزنش کرده است.

وی در گفت و گو خود اظهار کرد: «دولت انگلستان در طول ۷ سال گذشته ۷۰۰ میلیون پوند از بودجه اداره پلیس کم است و می خواهد در ۳ سال آینده ۳۰۰ میلیون پوند دیگر آن را کاهش دهد. چنین کاهش بودجه‌ای واقعا چشمگیر است.»

»روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نیز در گزارشی از ناخشنودی نمایندگان حزب کارگر انگلستان از عکس العمل دولت نسبت به خیز خشونت و چاقوکشی اطلاع داد.

در همین راستا، بیشتر از ۴۰ تن از آنان مدتی قبل طی نامه‌ای خواستار ملاقات رو در رو با نخست‌وزیر و شهردار لندن برای بیان انتقادات خود از بی‌توجهی آنان به حل این مسائل گردیدند.

شهردار لندن در گفت و گو موخر خود با یک روزنامه انگلیسی با بیان اینکه جنایت های متاثر از خشونت، من جمله چاقوکشی در انگلستان و ولز رو به افزایش است، اظهار کرد: این یک مشکل ملی است که به راه حل‌های ملی احتیاج دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96190

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.