- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

اکتساب مدال برنز مسابقات بین المللی تختی توسط فرنگی کار قمی

محسن وزیری در صحبت با خبرنگار مهر گفت:  علی اکبر حیدری یکی از سه نماینده استان شهر قم در سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی با اکتساب مدال برنز وزن ۹۷ کیلوگرم تنها مدال کشورمان را در این وزن برای تیم ملی کشور به ارمغان آورد.

وی اضافه کرد: سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی که در زمره سامانه رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی به شمار می رود، روزهای ۵ و ۶ بهمن ماه در بندر ماهشهر استان خوزستان برگزار گردید که استان شهر قم در این پیکارها دارای سه نماینده بود.

ریاست هیئت کشتی استان شهر قم گفت: در وزن ۹۷ کیلوگرم علی اکبرحیدری فرنگی کار شهر قم در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و در دور بعد و در فاز یک چهارم پایانی با نتیجه یک بر یک مقابل جنگ ایلدیم از ترکیه شکست خورد و با راه یابی این فرنگی کار ترکیه ای به دیدار فینال حیدری راهی فاز شانس دو مرتبه گردید.

حیدری برای تصاحب مدال برنز این دوره از رقابت های وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل دورین کنستانتین پیروان از رومانی با نتیجه ۱ بر ۱ برنده گردید و گردن آویز برنز را به دست آورد.

وی عنوان نمود: مهدی علیزاده پورنیا مربی کشتی فرنگی استان شهر قم به عنوان مربی تیم ملی، مهدی ابراهیمی و علی اکبر حیدری دو فرنگی کار استان شهر قم ورزشکارانی بودند که با دوبنده تیم ملی به دیدار حریفان خود در این پیکارها رفتند که نتیجه آن اکتساب یک مدال برنز بود.

ریاست هیئت کشتی استان شهر قم تصریح نمود: مهدی ابراهیمی دیگر کشتی گیر قمی در وزن ۸۲ کیلوگرم با قبول شکست مقابل کیوان رضایی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب گردید و با باخت رضایی در دورهای بعدی این رقابت ها ابراهیمی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.