تاریخ ارسال : ۰۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اگر با ماشین در سیل دستخوش گردیدیم چه ضروری هست کرد؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جام جم آنلاین، اتفاقات طبیعی مثل سیل همواره تهدیدی برای آدم و البته خودرو‌ها بوده هست.

خودرو را ترک کنید

این نکته را در نظر بگیرید که در وقت سیل، کابین اتومبیل‌ها به هیچ وجه محل شایستهی نیست و اگر ظرفیت آب زیاد زیاد باشد، به نوعی که درب ماشین باز نشود، می‌توانید از شیشه‌های ماشین را شکسته و بر روی سقف اتومبیل پناه ببرید.

استارت نزنید!

بعد از کاهش ظرفیت آب جمع شده در وقت سیلاب تا خشک شدن تام ماشین به هیچ وجه موتور اتومبیل را روشن نکنید، چون این امر می‌تواند آسیب‌های جدی به سیستم‌های درونی اتومبیل شما وارد کند. بعد از آنکه ظرفیت آب جمع شده کم گردید، می‌توانید از یک متخصص بخواهید که ماشین شما را معاینه کند و اگر از خشک بودن سیستم‌های درونی اتومبیل اطمینان حاصل پیدا کردید، می‌توانید آن را روشن کنید.

رطوبت بوجود آمده در وقت سیل، قادر هست روکش صندلی‌ها و داشبورد شما را مبتلا پوسیدگی کند به همین سبب ایده می‌کنیم بعد از سیلاب قطعا قطعات داخل ماشین را خشک کنید؛ البته روال خشک کردن نیز می‌تواند به قطعات فایبرگلاس و چرم داخل ماشین نیز لطمه برساند، از همین سو می‌توانید از واکس‌های ویژه ماشین بکارگیری کنید و اجزای درونی ماشین را در مقابل باد داغ سشوار مقاوم سازید.

فیلتر هوا و فیلتر روغن را جدی بگیرید

بعد از واقع شدن سیل، پیش از اینکه با اتومبیل‌تان رانندگی کنید خوب تر هست فیلتر هوا و فیلتر روغن خودروتان را ارزیابی کنید چون در اغلب مورد ها آب و مواد خارجی دیگر در میان پره‌های فیلتر‌های هوا و روغن ماشین جمع شده‌اند به همین سبب خوب تر هست فیلتر هوا و فیلتر روغن ماشین را بعد از واقع شدن سیل تعویض کنید.

خودرو به پاکیزگی نیاز دارد!

– میتسوبیشی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76644

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.