تاریخ ارسال : ۰۵ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اگر شما می‌گویید بابک زنجانی بد است ما می‌گوییم بدتر است

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از نسل برهان، علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که سخنرانی اش در دانشگاه آزاد ارومیه مجوز نگرفته بود، در سالن اجتماعات کانون جوانان بسیج ارومیه با اشاره به ریشه های فتنه در سال ۸۸ گفت: اصل ادعای تقلب در انتخابات از سال ۸۴ کلید زده شد و باید بدانیم که کارگزاران به دنبال انتخابات گزینشی در ایران هستند.

 

وی افزود: در مردم سالاری دینی وجوه اساسی و عینی آن حاکمیت قانون است که در انتخابات ۸۸ هاشمی گفت موسوی ابطال انتخابات را کف خواسته هایش می داند و قانون را قبول ندارد.

 

زاکانی تاکید کرد: اگر در جامعه مشکل داریم علتش در عملی نشدن مطالبات قانون اساسی است که در اصول ۸، ۲۸و ۲۹قانون اساسی کم کاری شده است، امربه معروف و نهی ازمنکر، اشتغال و تامین مسکن برای افراد جامعه از مهمترین مطالبات قانون اساسی از مسئولین دولت است.

 

این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: در کمیسیون برجام از اعضای جدید تیم مذاکره کننده(وزیر دفاع)سوال شد آیا از ابعاد و زوایای برجام چقدر آگاهی دارید؟ گفتند ما اصلا اطلاع چندانی  نداریم.

 

سخنران مراسم بزرگداشت ۹ دی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ارومیه خاطرنشان کرد: در ماجرای fatf، این موضوع توسط یکی از جاسوسان لو رفت و گرنه تا لحظه فاش شدن هیچ کدام از اعضای دولت خصوصا وزیر اقتصاد از آن آگاهی نداشت.

 

‌زاکانی با اشاره به برخی از انتقادات ادامه داد: شما می گویید بابک زنجانی بد است، ما می گوییم خیلی بدتر است.

 

وی ادامه داد: مسئولین دولتی می توانند بگویند در خارج چقدر سرمایه گذاری کرده اند؟ ذخیره نظام آحاد مردم هستند، حق آزادی، حق تنفس، حق مشارکت و حق رفاه دارند تا برای اعتلای نظام و عدالت در جامعه در صحنه حضور داشته باشند.

 

این نماینده سابق مجلس یادآور شد: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند حضور حداکثری در انتخابات نهادینه شود حتی کسی هم که رهبری را قبول ندارد، بیاید پای صندوق رای، این نگاه، نگاه واقعی به مردم است؛ وقتی به مردم می رسد نگاه به اقتصاد نگاه عدالت محور است و نگاهی نیست که خلق ثروت منتج به ظهور فقر و غنا شود و معنای عدالت این است که خلق ثروت صورت بگیرد؛ اما نه از راه رانت و فساد و پولشویی و بی قانونی.

 

زاکانی با اشاره به پیگیری هایش در خصوص مفاسد گفت: ما رفتیم در دادگاه علیه کسانی که داشتند فساد رو به صورت سیستمی انجام می دادند، شکایت کنیم؛ اما کسی پاسخگو نبود، من معتقدم شرایط کشور شرایطی است که ما دچار آفتی شده ایم و عده ای آمدن با نگاه نئولیبرال مسیری را دارند دنبال می کنند و راه مواجه با این نوع نگاه، آگاهی مردم نسبت به این وضعیت را بالا برد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35240

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.