تاریخ ارسال : ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اگر عارف رییس مجلس نشود؟!

اگر محمدرضا عارف ریاست مجلس دهم نشود شاید بتوان گفت که او شانس آورد در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ کنار کشید!

به گزارش شلمچه نیوز، محمدرضا عارف آنچه در کارنامه خود دارد وی را می توان یک نخبه ریاضی کشور دانست و در سیاست معاون اولی دولت دوم اصلاحات بوده است و هرچند در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توانست نفر اول لییست سی نفره تهران باشد اما در این دوره به دلیل عدم اتحاد اصولگرایان و از همه مهمتر وجود چهره های تکراری و کم اثر در لیست به اصطلاح ائتلاف بزرگ اصولگرایی، همه لیست اصلاح طلبان موفق به کسب آرای حداکثری شده و به مجلس راه یابند.

عارف در حالی با علی لاریجانی بر سر ریاست مجلس دهم رقابت می کند که بیشتر اصلاح طلبان به وی روی خوش نشان ندادند و حتی دولت روحانی پیشتر لاریجانی را برگزیده است و رییس جمهور به خوبی می داند که عارف به اندازه لاریجانی نمی تواند مجلس را اداره کند و از همه مهمتر عارف آنچنان محبوبیتی در میان نمایندگان اصلاح طلب هم ندارد.

در ثانی روحانی بر خلاف احمدی نژاد خود تصمیم گیرنده نیست و در واقع می توان بهتر بیان کرد دولت حسن روحانی با سیستم هاشمی رفسنجانی اداره می شود و شخص هاشمی دلخوشی از اصلاح طلبان ندارد و همواره از آنها در مواقع ضرور بهره برده است و قطعا هاشمی در حافظه خود “عالیجناب سرخ پوش” را دارد.

یقینا اگر محمدرضا عارف نتواند رییس مجلس دهم شود فاصله اصلاح طلبان با دولت روحانی عمیق تر و علنی تر خواهد شد و همانطوری که این اختلافات وجود دارد اما سعی شده است تا علنی نگردد. عملکرد دولت روحانی در این سه سال گذشته حتی برای طرفداران روحانی قابل دفاع نیست و اصلاح طلبان هم به این موضوع کاملا وافقند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17633

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.