تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اگر فرزند دوقلو می خواهید …

دوقلوزایی، این روزها به لطف توسعه های دکتری بدون احتیاج به ژن ها محتمل شده و خانم های که رؤیای داشتن دو فرزند همسال را دارند، با چند میلیون تومانی هزینه توان دارند به این خواسته شان برسند.

ستاره محمد

وقتی از دوقلو سخن می گوییم از چه سخن می زنیم؟

ستاره محمددوقلویی بر بر اساس مرسوم به دو صورت اتفاق می افتد: تک تخمکی و دوتخمکی؛ در واقعیت دوسوم از مورد ها دوقلوزایی دوتخمکی می باشند و یک سوم تک تخمکی. در دوقلویی تک تخمکی، جنین در مراحل اوائلی به دو سلول همسان تقسیم می گردد و دوقلوهای همسان به وجود می آیند. به عبارتی از یک تخمک دو جنین تشکیل می گردد که از جنبه ژنتیک و ظاهر زیاد به هم شبیه می باشند. در دوقلویی دو تخمکی نیز دو تخمک با دو اسپرم لقاح حاصل می کنند و دو جنین تشکیل می دهند که توان دارند همانند یا غیرمشابه و دختر یا پسر باشند.

دوقلو می خواهید؟ سر کیسه را شل کنید

ارث خانواده مادری

اگر دوقلوزایی در خانواده مادری شایع باشد احتمال اینکه دختر خانواده هم دوقلو باردار گردد، افزایش می یابد در دستاورد دوقلوزایی زیادتر از خانواده مادری به ارث می رسد و هرچه نسبت کسی که دوقلو به دنیا آورده با شما نزدیک تر باشد، احتمال واقع شدن آن زیادتر می شود؛ برای نمونه اگر مادر، خواهر و خاله پیشینه دوقلوزایی دارا باشند، احتمال دوقلوزایی در دختر خانواده زیادتر می گردد تا اینکه برای نمونه دخترخاله پیشینه دوقلوزایی دارا باشد.

علاوه بر این ماه اول بعد از قطع قرص ضدبارداری احتمال دوقلوزایی زیاد هست، مثل هنگامی که تحریک تخمک گذاری انجام شده باشد اما نوع خوراکی های استفادهی و رژیم غذایی تاثیری بر دوقلوزایی نمی گذارد.

شاید هم چهار قلو شد!

بر بر اساس مرسوم در روز دوازدهم سیکل ماهانه سونوگرافی انجام می گردد و اگر تعداد فولیکول ها زیادتر از یکی باشد احتمال دوقلوزایی وجود دارد.

در بارداری های IVF هم زیرا بر بر اساس مرسوم اکثر از یک جنین در رحم قرار داده می گردد به طور رخدادی محتمل هست دوقلوزایی رخ دهد. البته در این باره هم زیرا از دارو های تحریک تخمک گذاری استفاده می گردد، احتمال دوقلوزایی دوباره هم افزایش می یابد.

راه بازگشتی نیست

جنسیت نوزاد از طریق کروموزوم های جنسی تعیین می گردد و بعد از تعیین شدنش روانه برای دگرگونی آن وجود ندارد. کروموزوم حیاتی جنسیت برای خانم ها X و برای آقایان Y هست.

اگر اسپرم در بر دارنده کروموزوم Y موفق به نفوذ در تخمک گردد، جنین پسر می باشد و اگر اسپرم در بر دارنده X به تخمک وارد گردد، جنین دختر می گردد. به عبارت دیگر اگر دو کروموزوم X باشند جنسیت مونث و اگر یک کروموزوم X و یک کروموزوم Y باشد، جنسیت مذکر می گردد در دستاورد در نخستین هنگامی که لقاح انجام می گردد و کروموزوم ها با هم ترکیب می گردد، جنسیت مشخص می گردد و دیگر نمی گردد آن را دگرگونی داد.

این روش صددرصد پاسخ می دهد

برای تعیین جنسیت جنین پیش از بارداری روش های متفاوتی وجود دارد که میزان جوابگویی هر کدام متمایز هست. در روش IVF، جابه جایی جنین دختر یا پسر خطای تعیین جنسیت را به طور تام حذف می کند. پس از ان یک سلول از جنین متشکل با روش PGD مورد تست قرار می گیرد تا مشخص گردد جنین پسر هست یا دختر. پس از ان با دقت به خواسته زوج مد دیدگاه تصمیم گیری می گردد که جنین پسر داخل رحم مادر جابه جا گردد یا جنین دختر.

  در این روش میتوان با اطمینان صد درصد جنسیت جنین را تعیین کرد اما پاسخ دهی خود IVF ، صد درصد نیست. IVF

بارداری دوقلو خطرناک است!

چقدر خرج برمی دارد؟

انجام IVF برای تعیین جنسیت حدود ۳ میلیون تومان خرج دارد. البته در این روش ها احتمال خطا هم وجود دارد اما میزان آن زیاد ناچیز و زیر یک درصد هست.

شاید برعکس دستاورد بگیرید

برای تعیین جنسیت روش های آسان تری هم وجود دارد که درصد اطمینان شان ۱۰۰ درصد نیست اما تا حدود ۸۰ درصد پاسخ مثبت می دهند. یکی از این روش ها تزریق اسپرم به داخل رحم هست. در روش جداسازی و تزریق اسپرم داخل رحم میزان اعتماد به جنسیت تعیین شده، ۷۰ تا ۸۰ درصد هست. در واقعیت اسپرم هایی که در بر دارنده کروموزوم Y می باشند حرکت شان فوری تر از اسپرم های در بر دارنده کروموزومX هست.

البته ضروری هست در دیدگاه دارا باشید که در هر مرحله احتمال رویداد بارداری حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد است؛ یعنی احتمال ایجاد جنسیت دلخواه با این روش ۷۰ تا ۸۰ درصد و احتمال بارداری ۳۰ تا ۳۵ درصد هست. ..

اگر نمی خواهید خرج کنید

بر بر اساس مرسوم بعد از تخمک گذاری احتمال پسر شدن جنین زیادتر هست و ۲ تا ۳ روز پیش از تخمک گذاری احتمال دختر شدن زیادتر هست زیرا اسپرم های Yسرعت شان زیادتر هست و زودتر از بین می جریان اما اسپرم های X پایداری شان زیادتر و حرکت شان کندتر هست و برای مدت طولانی تری باقی می مثل. قرص های ضدبارداری تاثیری روی جنسیت جنین نمی گذارند و صحیح یک ماه بعد از قطع آنان احتمال بارداری مثل قبل زیاد خواهد گردید.

رژیم و قرص فایده ای ندارد!

تعیین رنگ چشم تاکنون محتمل نیست

پیش از بارداری چه تحولاتی را در ظاهر جنین میتوان به وجود آورد و چه بیماری هایی را میتوان حدس کرد؟

فرزند با استفاده از تحولات ژنتیک تاکنون عملی نیست و در حد تحقیقات هست اما ژن برخی بیماری ها معروف و در برخی مورد ها میتوان وجود آنان را در جنین تعیین داد…

اگر تست ژنتیک نمایش دهد ژن بیماری مد دیدگاه در جنین وجود دارد آن را در رحم مادر قرار نمی دهیم و اگر ژن بیماری وجود نداشته باشد، کاشت در رحم انجام می گردد. این روش بر بر اساس مرسوم برای کسانی به کار می رود که فرزند اول شان بیماری خاصی دارد یا اینکه بیماری معروف ای در فامیل شان وجود دارد. برای نمونه اگر دخترعمو و پسرعمو با هم ازدواج کنند و بیماری معروف ای در فامیل دارا باشند، ۲۵ درصد محتمل هست فرزندشان هم به آن دچار گردد از انجایی که توان دارند با انجام IVF PGD مطمئن گردند جنین به بیماری دچار نیست و کاشت را انجام دهند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77396

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.