تاریخ ارسال : ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اگر نفی سبیل سرتان می‌شد پیاده نظام آمریکا در فتنه نمی‌شدید

یک عضو «مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم» به مغالطه درباره نفی سبیل متوسل شد.

به گزارش شلمچه نیوز، محمد تقی فاضل میبدی به بهانه حمایت از عضویت یک شهروند زرتشتی در شورای اسلامی شهر یزد به ایسنا گفته است: نفی سبیل برای کفار است نه اهل کتاب. آن هم کفار صدر اسلام که با پیامبر می‌جنگیدند. در حال حاضر مدیریت یک کافر شرعاً و قانوناً بدون مشکل بوده و اعمال مدیریت کافر بر مسلمان در کارهای تخصصی هیچ اشکالی ندارد. زیرا در کارهای تخصصی نمی‌توان بر اساس ایدئولوژی اقدام کرد، البته چنین فرد کافری که در امور تخصصی بر مسلمانان مدیریت می‌کند نمی‌تواند اعمال عقیده داشته باشد.
وی همچنین گفته است: در قدیم کشورها به دارالسلام و دارالکفر تقسیم می‌شدند اما این تقسیم‌بندی‌ها دیگر تمام شده و بحث شهروندی مطرح است. اکنون یک شیعه غیر ایرانی در کشور نمی‌تواند کاندیدای انتخابات شود چون شهروند این کشور نیست، اما اقلیت در ایران که شهروند هستند چنین حقی دارند. قانون اساسی به زرتشتیان ایران حق داده است که از حقوق اجتماعی برخوردار و عضو مجلس یا شورای شهر باشند.
صرف‌نظر از موضوع حضور یک شهروند زرتشتی در شورای اسلامی شهر یزد و فصل‌الخطاب شورای نگهبان در این باره که مبنی بر قانون اساسی است، باید درباره مغالطه آقای فاضل میبدی پرسید:
۱- سران رژیم آمریکا، انگلیس، فرانسه و نظایر آنها در تقسیم‌بندی آقای میبدی، کافر حساب می‌شوند یا اهل کتاب؟ و اگر برحسب ظاهر اهل کتاب محسوب می‌شوند، آیا سبیل آنها بر مسلمین مجاز است؟!
۲- اینکه وی مدعی شده امروز بحث دار‌السلام و دارالکفر مطرح نیست، آیا به گروهک متبوع او (مجمع کذایی) اجازه می‌داد که در فتنه ۸۸ در کنار آشوبگران نیابتی بایستد و از جماعتی حمایت کند که علناً روی اسلام در عبارت جمهوری اسلامی خط کشیدند و علیه امام حسین(ع) هتاکی کردند؟ آنها چگونه توانستند به اسم مجمع محققین و مدرسین حوزه در آشوب‌های خیابانی همراهی کنند که در روز عاشورای حسینی به معرکه‌گیری حزب صهیونیستی و انگلیسی بهائیت (سازمان تروریستی منافقین) ختم شد؟! آیا این گروهک و قبیل آن تبدیل به پیاده‌نظام جریان کافر و شیطانی صهیونیسم مسیحی برای تحمیل سبیل دشمنان نشده بودند؟!

منبع؛ کیهان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73107

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.