تاریخ ارسال : ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایجاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان نوسازی مدارس

به گزارش شلمچه نیوز از ساری، فرشاد گوران صبح امروز در نشست انجمن کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران جهت انتخاب بازرس این انجمن اظهار کرد: این انجمن در دی ماه سال ۸۷ بعد از انتخابات و تعیین هیئت مدیره و بازرس فعالیت خود را با ۳۸عضو آغاز نمود که در حال حاضر این انجمن ۱۲۴عضو دارد.

وی با اشاره به اهداف این انجمن اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای کمک به تامین نیازهای توسعه و گسترش فعالیت‌های کارشناسی، تلاش در جهت رشد و ارتقا دانش فنی اعضا از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی، تنظیم و اداره امور کارشناسان عضو در کارهای مربوط به کارشناسی در حد مقررات و ایجاد ارتباط و مبادله اطلاعات تخصصی و فنی بین کارشناسان عضو از جمله مهم‌ترین اهداف این انجمن است.

رئیس انجمن کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیان اینکه بر اساس قانون ۲۷نظام مهندسی اختیاراتی به کارشناسان ماده ۲۷ واگذار شد که انجمن به عنوان نماینده سازمان وظایف را انجام می‌دهد، بیان کرد: وظایف واگذار شده بر اساس تفاهم‌نامه ای که در سازمان نظام مهندسی با بیمه‌های ایران،آسیا و پاسارگاد داشته است در خصوص خسارت مالی و بدنی و استحکام بنا و پرونده شورای انتظامی است.

گوران با بیان اینکه کمیسیون‌ها به عنوان بازوان و مشاوران هیئت مدیره سازمان هستند، خاطرنشان کرد: در این راستا سازمان نظام مهندسی نزدیک به ۱۸کمیسیون دارد که یکی از این کمیسیون‌ها مربوط به کمیسیون هدایت و ارزیابی است و همکاری بسیار خوبی با انجمن دارد.

وی اضافه کرد: انجمن با همکاری کمیسیون هدایت و ارزیابی سازمان ،جهت رعایت مسافت و توزیع عادلانه کار، شهرهای استان را به پنج ناحیه تقسیم نمود که ناحیه یک شامل ساری ، نکا، بهشهر، گلوگاه و جویبار با ۳۳ کارشناس که از این تعداد ۳۱ کارشناس در ساری و دو کارشناس در بهشهر فعالیت دارند ،می‌باشد.

رئیس هیئت مدیره انجمن کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران تصریح کرد: منطقه دو شامل قائمشهر و سواد کوه با ۱۸ کارشناس، منطقه سه شامل بابل، بابلسر، فریدونکنار، امیر کلا و کیاکلا با ۳۰ کارشناس، منطقه چهار شامل آمل، محمودآباد ،چمستان و نور با ۲۲ کارشناس و منطقه پنج شامل نوشهر،چالوس ، کلاردشت، تنکابن، رامسر و عباس آباد با ۱۷ کارشناس می‌باشد.

گوران ادامه داد: تعداد مهندسان عضو انجمن در رشته های هفت گانه ۱۲۴نفر هستند که از این تعداد ۹۰ نفر در رشته عمران ، هفت نفر معماری، هفت نفر برق ، ۱۳ نفر مکانیک ، سه نفر شهرسازی و چهار نفر نقشه‌برداری که متاسفانه در رشته ترافیک عضوی نداریم.

وی تعداد کارهای ارجاع شده به این انجمن را از ابتدای امسال تا کنون ۶۴۸مورد کار کارشناسی اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۵۷۷مورد از ناحیه بیمه ایران بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از تعداد ۵۷۷ پرونده بیمه ایران، ۷۷پرونده از بابلسر ، ۱۲ مورد فریدونکنار، ۲۲ مورد نور، ۱۷ مورد نوشهر، چالوس ۱۷ مورد، تنکابن ۱۶ مورد، رامسر پنج مورد، آمل ۷۰ مورد، بابل ۱۵۴ مورد ، امیرکلا۱۱ مورد،سواد کوه چهار مورد، جویبار ۶ مورد، ساری ۹۱ مورد ، نکا ۶ مورد و بهشهر ۲۱ مورد بوده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیان اینکه از ناحیه نظام مهندسی نیز پرونده‌هایی برای ما ارجاع شد که به بازدید آن پرداختیم، بیان کرد: در این راستا پنج مورد از شهرستان‌های بابل، بابلسر، عباس آباد، کیاکلا و بهشهر بود.

گوران با بیان اینکه از شورای انتظامی چهار پرونده به این انجمن ارجاع شد، گفت: دفاتر نمایندگی نیز در باره کارهای استحکام بنا ۳۰ مورد به انجمن ارجاع دادند که از این تعداد چهار مورد مربوط به شهرستان بابلسر،یک مورد محمودآباد، سه مورد چالوس، هفت مورد تنکابن، رامسر و ساری هر کدام یک مورد و چالوس هشت مورد گزارش شد .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده انجمن بیان کرد: برگزاری جلسات متعدد با مدیران بیمه ایران، برگزاری جلسه با مدیرکل دادگستری، صدور کارت شناسایی برای کارشناسان عضو انجمن برای نخستین بار، چاپ کتابچه با ذکر نام اعضای کارشناسان انجمن برای دومین بار با هزینه ۱۵میلیون تومان که هزینه آن توسط سازمان نظام مهندسی پرداخت شد، برگزاری دوره‌های استحکام بنا در ۶جلسه و برگزاری نشست‌هایی با دفاتر نظام مهندسی شهرستان‌ها از جمله اقدامات این انجمن است.

گوران در پایان گفت: با مدیرکل نوسازی مدارس نیز یک نشست برگزار شد که حاصل آن ایجاد یک تفاهم‌نامه‌ای بود که بر اساس آن سازمان نوسازی مدارس باید تمام استحکام بنای مدارس غیردولتی را به انجمن واگذار نماید.

به گزارش فارس در پایان این نشست انتخابات تعیین بازرس برگزار شد که علی ولی‌پور با کسب ۲۵ رای از تعداد ۴۱ رای به عنوان بازرس اصلی انجمن و رحیم حسنی با کسب ۱۶ رای به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

 

 

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11991

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.