تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایجاد دانشگاه آزاد در سوریه با فرمان بشار اسد/عرضه طرح مشارکت دانشگاه با صنعت به مجلس

ایجاد دانشگاه آزاد در سوریه با فرمان بشار اسد/عرضه طرح مشارکت دانشگاه با صنعت از سوی دانشگاه تهران به مجلس

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نباید دانشگاه بدون فعالیت‌‌های بین المللی را دانشگاه نامید

نباید دانشگاه بدون فعالیت‌‌های بین المللی را دانشگاه نامید محمود نیلی احمدآبادی ریاست دانشگاه تهران اظهار کرد: طبعا دانشگاه تهران ظرفیت‌های بسیار بالا و خوبی در راستای جذب دانشجوهای بیگانه دارد ، دانشگاه باید محرک فعالیت بین المللی باشد و دانشگاه بدون این فعالیت‌ها نباید اسم دانشگاه به خود گیرد، چون که امروزه بین المللی شدن دانشگاه یک امر جهانی هست.

نیلی احمدآبادی اظهار کرد: یکی از سیاست‌های دانشگاه تهران توسعه دیپلماسی علمی و مشارکت سازنده با دانشگاه‌های دیگر هست که همین نقطه قوتی در تسریع روند ارتباطات و همکاری‌های علمی میان کشور‌های همسایه می‌شود.

بیکاری حدود ۱۷/۵ درصد از دانش آموختگان دانشگاهی

اردوی مختلط و کنسرت در دانشگاه آزاد ممنوع گردید

حجت الاسلام کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه ازاد اظهار کرد: اجرای هرگونه برنامه‌های موسیقی در دانشگاه تنها طبق آیین‌نامه «برنامه‌های موسیقایی در دانشگاه‌ها و موسسات تعلیم عالی سراسر کشور» شماره ۵۲۱۷/ ۹۴/ دش به تاریخ ۱۸/ ۱۱/ ۹۴ مصوب جلسه ۲۷۷ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و جایگاه ها آموزشی به تاریخ ۱۴/ ۱۰/ ۹۴ هست. در نتیجه برپایی کنسرت‌های موسیقی در محیط‌های دانشگاهی ممنوع هست و واحدهای دانشگاهی تحت هیچ عنوان یا مجلسی مجاز نیستند به برپایی آن اقدام کنند.

تحصیل ۱۰ هزار دانشجوی بیگانه در دانشگاه آزاد

فرهاد رهبر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۰هزار دانشجوی بیگانه در این دانشگاه مشغول تحصیل می باشند که این تعداد باید با سیاست‌گذاری ها و برنامه‌ریزی‌های درست افزایش پیدا کرده تا به رقمی در شأن دانشگاه آزاد اسلامی برسد که بی شک در یک برنامه‌ریزی بلندمدت این رقم افزایش خواهد یافت.

رهبر با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای پتانسیلی هست که دیگر دانشگاه ها از این پتانسیل بهره مند نیستند، اظهار کرد: کشورهای همسایه و مسلمان دارای جمعیتی می باشند که ما برنامه‌ریزی لازم برای جذب، تعلیم و تربیت کادر این جمعیت انجام نداده‌ایم، در نتیجه تربیت کادر کشورهای همسایه توان دارد در سطح ملی نیز در کشور مورد توجه قرار گیرد.

عرضه طرح مشارکت دانشگاه با صنعت از سوی دانشگاه تهران به مجلس

محمود نیلی احمد آبادی ریاست دانشگاه تهران اظهار کرد: امروزه یکی از مباحث با اهمیت و مطرح در کشور مشارکت دانشگاه با صنعت هست، در این مورد برنامه ای با این محتوا که شرکت‌های دولتی و موسسات غیرانتفاعی منسوب به دولت در حوزه پژوهشی با دانشگاه‌ها قرارداد ببندند و دانشگاه‌ هم از محل این قرارداد مبالغی به دانشجوهای دکتری و پژوهشگران برای حل مساله صنعت بپردازد، به مجلس عرضه کرده‌ایم.

وی دنبال کرد: بنابرابن از این طریق می‌توان تا قسمتی مساله صنعت در دانشگاه را حل کرد و در حقیقت پولی که وارد دانشگاه‌ می‌شود با هدف حل مساله صنعت، به ۲ گروه دانشجوهای تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران پرداخت می‌‌شود.

ایجاد دانشگاه آزاد در سوریه با فرمان بشار اسد

ولایتی ریاست هیئت تٲسیس کننده دانشگاه آزاد اظهار کرد: علاوه بر این در نامه ای به بشار اسد آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس شعبه را اعلام نمودم و او نیز فرمان تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در تمام شهرهای سوریه را صادر نمود.

ریاست هیئت تٲسیس کننده و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: آقای بشار اسد در سوریه در بالاترین سطح قبول کردند که دانشگاه آزاد اسلامی شعبه داشته باشد.

وی با اهتمام بر اینکه شعبات دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای متفاوت موفق عمل کرده هست، اظهار کرد: دانشگاه های متفاوت کشورهای غربی ابهت روزافزون ایران را رویت می کنند و در پی یادگیری زبان و ادبیات فارسی و علاوه بر این فرهنگ شیعه و اسلام می باشند

آئین نامه رسیدگی به شکایت‌های شرکت‌های دانش بنیان تصویب گردید


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83826

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.