تاریخ ارسال : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایجاد سامانه‌ای برای نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای کشور

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ایجاد سامانه‌ای به منظور  نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای کشور، اظهار داشت: این سامانه علاوه بر نظارت بر  برنامه ۵ ساله توسعه کشور، وظیفه نظارت بر برنامه‌های بخشی و منطقه‌ای را نیز بر عهده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای اجرایی کردن طرح ایجاد این سامانه نیاز به جمع‌آوری داده‌های لازم داریم، گفت: مرکز آمار باید داده‌های مورد نیاز  و همچنین مقادیر شاخص‌های کلیدی عملکرد دستگاه‌های اجرایی را که از پیش نیازهای اجرای این طرح است، جمع‌آوری و در اختیار مجلس قرار دهد.

خدابخشی ادامه داد: طبیعتاٌ با داشتن این اطلاعات می‌توانیم مراحل ایجاد سامانه نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای را با سرعت بیشتری پیگیری کنیم.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که مجلس با آن روبروست، نداشتن نظارت سیستمی است که ما با ایجاد این سامانه تلاش می‌کنیم تا با نظارتی هوشمند در مرتفع کردن این نقص گام برداریم.

خدابخشی با اشاره به گذشت بیش از ۳ ماه از اولین سال برنامه ششم توسعه کشور، تصریح کرد: مطابق قانون برنامه ششم، دولت موظف است گزارشی از اقدامات ۳ ماهه خود در اجرای این قانون را به نمایندگان مجلس تقدیم کند.

رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه خاطرنشان کرد: در همین راستا ما پیگیر این موضوع هستیم که گزارش عملکرد ۳ ماهه دولت هر چه زودتر تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56093

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.