تاریخ ارسال : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایجاد پایگاه در سوریه برای مقابله با حزب‌الله و حشدالشعبی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، آمریکا پایگاه جدیدی برای گروه های مخالف سوری نزدیک گذرگاه التنف در مرز این کشور با اردن ایجاد کرد. 

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تلویزیون الحدث، گروه های مخالف سوری با احداث پایگاه جدید در منطقه الزکف نزدیک پایگاه نظامی آمریکا در التنف، شرایط بهتری برای حفظ کنترل گذرگاه راهبردی التنف ایجاد کردند. 

 

الزکف در شصت کیلومتری پایگاه التنف و در صد و سی کیلومتری شهر البوکمال سوریه قرار دارد. 

 

رمضان بلعمری گزارشگر شبکه الحدث گفت: اهمیت گذرگاه التنف آن است که در مثلث مرزی بین سوریه، عراق و اردن قرار دارد. گذرگاه التنف همچنین نقطه محوری در طرح شبه نظامیان طایفه ای برای ایجاد راه زمینی بین مناطق نفوذ نیروهای حزب الله در لبنان با سوریه، عراق و ایران است. تسلط گروه های مسلح مخالف سوری بر گذرگاه التنف، به معنای جلوگیری از پیشروی نیروهای نظامی و نیز جلوگیری از رسیدن نیروهای بسیج مردمی عراق است. 

 

در ادامه این گزارش آمده است: ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا سال گذشته پایگاه نظامی را در منطقه التنف ایجاد کرده بود که نیروهای آمریکایی و انگلیسی بر آن نظارت دارند. ماموریت این نیروها آموزش گروه های مسلح مخالف سوری است. ائتلاف بین المللی بارها به ارتش سوریه درباره پیشروی به طرف التنف هشدار داده است. اما در عمل نظام و شبه نظامیان وابسته به آن، به تلاش برای تصرف این منطقه مرزی ادامه می دهند. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52098

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.