تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایجاد گسلی بین مردم و حاکمیت هدف غایی تحریم ها

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، ، مقامات آمریکا امریکا به موازات استراتژی های متنوع ضدایرانی خود کوشش می کنند به جامعه ایرانی القا کنند هدف آنان لطمه رساندن به زندگانی مردم نیست لکن هدف کلیدی و پایانی آنان مبارزه با حاکمیت اسلامی هست، به عنوان مثال رکس تیلرسون وزیر کارها خارجه امریکا اخیراً به صراحت اظهار کرده هدف امریکا از وضعیت تحریم ها و تنگنا های دنیای بر علیه ایران، مردم نیست و هدف مبارزه با نظام ایران است؛ موضع گیری ای که نه تنها با اغراض تبیین شده در مقررات متفاوت و قطعنامه های ضدایرانی همخوانی ندارد لکن با سایر موضع ها سیاستمداران این کشور، جایگاه ها آینده پژوهشی و رسانه های معتبر این کشور تطابق ندارد. 

آ  آن چیزی که کانون تحریم های ضدایرانی امریکاست احداث بدبینی بین مردم با حاکمیت و نهایتاً احداث شکاف مردم – حاکمیت و کشاندن مردم به کف خیابان ها (شورش های اجتماعی – خیابانی)ست. 

  رکس تیلرسون آبان ماه ماه سال کنونی مدعا می کند تحریم های اقتصادی بر علیه ایران متوجه دولت این کشور بوده و مردم را هدف قرار نداده هست.  

  

نظر رهبری در مورد دشمنی امریکا با مردم ایران

نگاه کردید، همین اواخر ریاست دولت امریکا اظهار کرد، ملت ایران، ملت تروریست هست. شما نگاه کنید چقدر این نگاه، نگاه ابلهانه ای است! یک ملت را اظهار می کنند تروریست؟ نمی گوید رهبر تروریست هست، نمی گوید دولت تروریست است؛ می گوید ملت ایران تروریستند! این دشمنی نیست؟ چند پارسال از این هم یک دولتمرد دیگر امریکایی اظهار کرد ما ضروری هست ریشه ملت ایران را نابود کنیم و بکنیم. » 

»  تا هم حالا بارها رسانه های معتبر غربی به هدف تحریم ها اشاره کرده اند که همان کوشش برای احداث ناخشنودی در مردم هست، طبیعی هست وقتی ناخشنودی در جامعه ای شکل می گیرد که مردم تحت فشارهای شدیدترین تنگنا های اقتصادی و معیشتی قرار گیرند، کما اینکه همانگونه که از مفاد قطعنامه ۱۹۲۹ پیداست، هدف کلیدی این قطعنامه تشدید گلایه های اقتصادی در مردم و نهایتاً کوشش برای شوراندن آن بر علیه حاکمیت هست. 

   

اعتراف واشنگتن پست در مورد مردم ایران

  روزنامه واشنگتن پست در یکی از شماره های خود به نقل از یک مقام رسمی ارشد امریکا اعتراف می کند، هدف تحریم ها بر علیه ایران دگرگونی نظام این کشور هست. این مقام امریکایی در این روزنامه اظهار می کند: «هدف این تحریم ها احداث نفرت و ناخشنودی در خیابان های ایران بوده هست.»  

دگرگونی رژیم اسم همین بازی هست که در ایران در حال اجراست. »

» پیامدهای متاثر از نبرد ارزی به صورت مستقیم روی زندگانی اقتصادی مردم ایران مؤثری می گذارد، کما اینکه جامعه ایرانی در نوسانات ارزی دولت دهم بیشترین خرج ها را متحمل گردید. 

  ولی امریکایی ها ضروری می دانستند قبل از شکل گیری اردوکشی خیابانی بر علیه نظام اسلامی مردم را نسبت به روند مؤمن و انقلابی نیز بدبین و رویگردان کنند، کمااینکه دنیس رایس مشاور گذشته اوباما زمینه رویگردانی مردم از روند انقلابی را اینگونه اظهار می کند: «واشنگتن ضروری هست به همان منطقی که ایرانی ها را پای میز مذاکره آورد، دنبال کند، به علت عدم دگرگونی مشی ایرانی ها خرج اجراءی را افزایش دهد ولی تاکنون سردرگم و معطل شان نگه دارد. خرج بالای تحریم ها برای ایران، عاملی بود که موجب گردید در قالب انتخاب روحانی، نشانی از دگرگونی در سیاست این کشور دیده گردد.»

   

تلاش برای احداث ناخشنودی از جانب مردم از راهبرد منطقه ای

» امریکا نه تنها هدف تحریم ها را احداث ناخشنودی در جامعه ایرانی نسبت به نظام اسلامی قرار داده لکن کوشش کرده جهت گیری های خود را به طرف بدبین کردن مردم به جنبش های آزادی قسمت ملی پیش ببرد. به اظهار خوب تر قبل از آشفتگی سوریه، به طور مستمر پشتیبانی های سیاسی- معنوی ایران از جنبش های آزادی قسمت ملی نظیر حماس و حزب الله مورد تخطئه این جریان 

 

منبع: روزنامه جوان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74485

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.