تاریخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۰۷ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایده ساخت مجلس جیبوتی با پول ایران، متعلق به کدام دولت بود؟ + تصاویر

احداث ساختمان مجلس جمهوری جیبوتی از طریق اختصاص یک خط اعتباری ۱۰ میلیون یورویی به وسیله بانک توسعه صادرات در سال ۲۰۰۳(۱۳۸۱) و دولت اصلاحات صورت گرفت و احداث این ساختمان در سال ۲۰۰۷ (۱۳۸۵) و در دولت مهر و عدالت شروع شد.

۴۶۲۵۳۷_۹۹۴

به گزارش شلمچه نیوز، علت تاخیر در ساخت این بنا نیز بخاطر تاخیر در تخصیص قسط های بعدی ابن اعتبار در دولت اصلاحات بوده که با درخواست رئیس مجلس این کشور و مساعدت وزیر وقت اقتصاد در دولت نهم، قسط های بعدی نیز پرداخت می شود.

لازم به ذکر است این طرح مصوب شده در دولت اصلاحات، در دولت روحانی به اتمام رسیده و توسط علی لاریجانی در سال ۹۳ افتتاح شد.

لاریجانی در مراسم افتتاح ساختمان مجلس این کشور گفت: امروز ما شاهد افتتاح ساختمان جدید مجلس ملی جیبوتی هستیم، مجالس در امر توسعه کشورها نقش موثر و بی‌بدیلی دارند، مجالس با اتخاذ سیاست‌ها، مسیر آینده حرکت دولت‌ها را مشخص می‌کنند.

وی ادامه داد: پارلمان‌ها به‌عنوان نمایندگان ملت می‌توانند در جهت رفع فقر، با تصویب طرح‌های توسعه‌ای، قوانین مورد نیاز، تخصیص بودجه‌های لازم و نظارت بر حُسن اجرای برنامه‌ها، اقدامات ارزشمندی را محقق نمایند.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: مجلس ملی جیبوتی همانند کشور من، نقش منحصربه‌فردی در انسجام ملی و توسعه زیرساخت‌های کشور ایفا می‌کند. ما امیدواریم تسهیلاتی که ساختمان جدید به مجلس جدید جیبوتی ارائه می‌کند، به تقویت بیشتر نقش آن و بهره‌مندی مردم جیبوتی از منابع، تصمیمات و تصویب طرح‌ها و مقررات منجر گردد.

وی اظهار داشت: اطمینان داریم که تکمیل و تحویل این ساختمان فصل جدیدی در روابط فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری جیبوتی خواهد گشود و امیدواریم تعاملات میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها متنوع گردیده و تقویت یابد.

لاریجانی با تشکر از شرکت‌های ایرانی استراتوس و سیما چوب به خاطر اجرای شایسته این پروژه گفت: مراتب تقدیر خود را از دولت و مجلس ملی جیبوتی به خاطر همکاری و بردباری ارزشمند آنها ابراز می‌داریم. از خداوند متعال برای مردم و دولت جیبوتی و همچنین مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران سعادت و خشنودی مسئلت می‌نماییم.

رئیس مجلس تصریح کرد: ساختمان جدید مجلس ملی جیبوتی نماد دوستی پایدار جمهوری اسلامی ایران و جیبوتی است.

وی در پایان یادآور شد: از مواضع کشور دوست و برادر جمهوری جیبوتی در خصوص حمایت از مواضع هسته‌ای ایران تشکر می‌کنم.

۴۶۲۵۳۴_۵۹۶ ۴۶۲۵۷۲_۵۰۱ ۴۶۲۵۳۷_۹۹۴ ۷۰۷۴۷۲

میدان۷۲


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8814

  • بوسجین ۱۳۹۴-۱۰-۱۷ - ۱۹:۱۹ - پاسخ دادن

    حتما” انهم تقصیر احمدی نزاد بود اقایون بذر پاشیدن خود به شوره زار ها را فراموش کردند همه را به گردن احمدی نزاد می اندازند

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.