تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایران از طریق رایزنی و دیپلماسی فضایی را که آمریکا بر علیه ما ایجاد نموده خنثی کند

جلیل رحیمی جهان آبادی در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به مبحث ایران هراسی توسط آمریکا، اظهار کرد: آمریکا در این چند دهه ای که انقلاب اسلامی در خاورمیانه حیات دارد در بحث بزرگنمایی خطر ایران نفع اقتصادی و منفعت های امنیتی بسیاری بردند. وقتی خطر موشکی و فروش جنگ افزار ایران را در منطقه دامن می زنند، در قسمتی از ماجرا حضور نظامی خود را در منطقه توجیه می کنند تا بتوانند جنگ افزار به فروش برسانند.

این عضو کمیسیون حقوقی مجلس در مورد اینکه ایران چه طور توان دارد این مبحث را پیگیری کند؟ تصریح نمود: ایران توان دارد به شورای امنیت شکایت کند. شکایتی مبنی بر اینکه این نوع مشی آمریکا هم تهدید بر علیه صلح و امنیت بین المللی هست و هم اینکه یک جو امنیتی در خاورمیانه ایجاد نموده و کشورها را به هم بدبین می کند اما این مبحث را چه کسی قصد دارد در شورای امنیت رسیدگی کند؟ خود آمریکایی ها.

ریاست کمیته بین الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: کاری که میتوان کرد این هست که ایران از طریق رایزنی و دیپلماسی این فضایی که آمریکا بر علیه ما ایجاد نموده را خنثی کند. کاهش تنش در ارتباطات ایران و کشورهای منطقه به خنثی شدن نقش آمریکا کمک می کند. دستگاه دیپلماسی در کاهش تنش ها در ارتباطات فیمابین ما و کشورهای عربی و منطقه کوشش کند.

رحیمی جهان آبادی در انتهاء افزود: آمریکایی ها با این ظرفیت سلاحی که می فروشند یک تنش و ناامنی و بی اعتمادی در منطقه ایجاد می کنند.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95211

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.