تاریخ ارسال : ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایران در رده‌بندی بیکارترین کشورهای جهان ۸پله صعود کرد!

صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول با اشاره به صعودی بودن وضعیت بیکاری در ایران طی ۲ سال گذشته اعلام کرد این کشور طی ۲ سال ۸ پله در رده بندی بیکارترین کشورهای جهان بالا رفته است.

به گزارش شلمچه نیوز، صندوق بین المللی پول در انتشار آمار بیکاری کشورهای جهان، از روند صعودی نرخ بیکاری در ایران طی دو سال گذشته خبر داده است.

بر اساس برآوردهای این نهاد بین المللی نرخ بیکاری در ایران که در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۰٫۶ درصد بوده است در سال ۲۰۱۵ به ۱۰٫۸ درصد و در سال ۲۰۱۶ به ۱۱٫۲۸ درصد افزایش یافته است.

در مقایسه با سایر کشورها نیز وضعیت اشتغال در ایران بدتر شده است و این کشور طی دو سال ۸ پله در رده بندی بیکارترین کشورهای جهان بالا رفته است.

در سال ۲۰۱۴ ایران از نظر رده بندی کشورهای جهان بر اساس بیکاری در رتبه ۳۱ قرار داشته اما در سال ۲۰۱۵ در جایگاه ۲۵ و طی سال ۲۰۱۶ در جایگاه ۲۳ قرار گرفته است. بر این اساس در سال ۲۰۱۶ تنها ۲۲ کشور در جهان از نظر اشتغال وضعیت بدتری نسبت به ایران داشته اند که عبارتند از آفریقای جنوبی، مقدونیه، بوسنی و هرزگووین، یونان، سودان، اسپانیا، صربستان، ونزوئلا، ارمنستان، آلبانی، کرواسی، باهاماس، تونس، قبرس، جامائیکا، مصر، سائوتومه، نیجریه، پورتوریکو، سورینام، بلز و ایتالیا.

از جمله کشورهایی که نرخ بیکاری کمتری نسبت به ایران داشته اند عبارتند از ترکیه با بیکاری ۱۰٫۱۷ درصدی، مراکش با بیکاری ۱۰٫۱۵ درصدی، ساح عاج با بیکاری ۹ درصدی، سن مارینو با بیکاری ۷٫۳۳ درصدی، شیلی با بیکاری ۷٫۶ درصدی، پرو با بیکاری ۶ درصدی، سریلانکا با بیکاری ۴٫۰۵ درصدی و ترینیداد و توباگو با بیکاری ۴ درصدی.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=36239

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.