تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایران در پی توسیع تبادلات انرژی با ارمنستان

ایران همکاری‌های هسته‌ای خود را با ارمنستان شروع کند/ ایران از ظرفیت‌های اقتصادی مرز‌های خود با قره‌باغ استفاده کندکارن خانلری عضو نماینده مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کارن خانلری عضو نماینده مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار با اشاره به ارتباطات تاریخی و فرهنگی ایران و ارمنستان گفت: ارتباطات ایرانیان و ارامنه از دیدگاه تاریخی یکی از قدیمی‌ترین ارتباطات بین ملت‌هاست که این پیشینه به حدود سه هزار سال پیش برمی گردد.

این نماینده مجلس گفته بود:از آنجایی که ارمنستان بین ایران و اروپا قرار دارد، ایران می‌تواند از راه‌های ترانزیتی این کشور استفاده کند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش ارتباطات اقتصادی ایران-ارمنستان گفته بود: ارزشمند ترین کشورهای اروپایی که در ارمنستان مشغول به سرمایه گذاری می باشند دربردارنده فرانسه، آلمان ، یونان و ایران می باشند.

این نماینده مجلس، ارمنستان را نزدیکترین دوست ایران در منطقه قفقاز جنوبی  دانست و گفته بود:با وجود تحریم‌های اقتصادی بر علیه ایران، ارمنستان همیشه با ایران ارتباطات سیاسی و اقتصادی داشته و این امر نشان دهنده آن هست که خلل و صدمه ای در مشارکت های خود با ایران نداشته هست.

خانلری درپایان، بر لزوم حذف موانع اقتصادی بین ایران و ارمنستان اشاره نمود و اقرار کرد:لازم هست که عوامل بازدارنده بر سر مشارکت اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان برداشته گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77775

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.