تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایران و بوسنی هرزگویین دیدگاه نزدیکی در حل مشکلات منطقه دارند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو علی لاریجانی ظهر امروز در دیدار با صفت سوفتیک رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوبین در نشست مطبوعاتی مشترک اظهار داشت: ما امروز توفیق داشتیم که رئیس مجلس بسنی و هرزگوین و دوستانشان به ایران تشریف آوردند.

 

وی با بیان اینکه همواره آینده بسیار خوبی برای این کشور آرزو داریم افزود: ایران همواره از تمامیت ارضی و روابط خوب اقوام این کشور حمایت کرده است.

 

لاریجانی سفر رئیس مجلس بوسنی و هرزگویین پس از سفر رئیس جمهور این کشور به  ایران را بیانگر عزم بوسنی و هرزگویین برای بالا بردن سطح روابط دو کشور در زمینه فرهنگی، علمی، اقتصادی و سیاسی برشمرد.

 

وی با اشاره به محور مذاکراتش با رئیس مجلس بوسنی و هرزگویین یادآور شد: در مذاکراتی که امروز داشتیم روش های گسترش روابط اقتصادی دو کشور مطرح شد و هم چنین در برداشتن برخی از موانع در این مسیر اتفاق نظر وجود داشت.

 

رئیس مجلس تصریح کرد: در زمینه گسترش همکاری های پارلمانی و استفاده از تجربیات و همکاری های فرهنگی دو کشور صحبت شد.

 

لاریجانی در پایان با بیان اینکه ایران و بسنی هرزگویین در مورد حل و فصل مشکلات منطقه دیدگاه های نزدیک به همی دارند خاطر نشان کرد: سفر رئیس جمهور بوسنی را به ایران سفر مهمی تلقی می کنیم و امیدواریم این گونه مراودات در آینده بیشتر باشد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34726

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.