تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ایستادگی اسرا در شام درسی برای مقابله با تحریم دشمن است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سید احمد علم الهدی ظهر پنجشنبه درمراسم اربعین حسینی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: اینکه همه ساله عاشورا را گرامی می داریم و در این روز اقامه عزا می کنیم برای شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان است و این مهم در روز اربعین نیز انجام می شود.

وی افزود: زیارت اربعین به عنوان نشان شیعه در معارف اهل بیت (ع) عنوان شده است و این موضوع عظمت اربعین حسینی را می رساند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خطبه ای که امام سجاد(ع) در مسجد دمشق ایراد کردند حکومت یزید را در آستانه سقوط قرار دارد.

علم الهدی تاکید کرد: مصائب اهل بیت(ع) به درستی مطرح نشده است و معمولان سخنرانان و مداحان به نقطه هایی توجه دارند که موجب برانگیخته شدن احساسات مردم شود امام برنامه های مهمی که آن زمان جامعه شام را زیر و رو کرد مورد توجه قرار نمی گیرد.

وی گفت: شنیده ایم که اسرای کربلا را در خرابه شام جای داده بودند اما باید گفت این مکان در کنار قصر یزید بود به صورتی که صدای گریه حضرت رقیه(ع) را در نیمه شب یزید می شنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: مردم شام وقتی دیدند عده ای در کنار کاخ یزید هستند به کمک آنها آمدند و موجی ایجاد شد که یزید دیگر نتوانست این عزیزان را در شام نگاه دارد و مجبور شد آنان را به کربلا بازگرداند.

علم الهدی گفت: خاندان اهل بیت (ع) آنجایی که پای اسلام و دین می آمد عاطفه را نادیده می گرفتند و سخن می گفتند تا همه با ظلم و ستم حکومت ستمگر یزید آشنا شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بسیاری با این سخنان متحول شدند و کسانی که خودشان در واقعه کربلا مقابل امام حسین (ع) ایستاده بودند و به اسرا نیز سنگ می زدند برای مظلومیت خاندان اهل بیت(ع) سنگ می زدند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی روش خاندان اهل بیت (ع) روشنگری بود ما نمی توانیم تنها به مسائل احساسی تکیه کنیم اما باید به پیام این واقعه توجه کنیم.

علم الهدی اظهارکرد: نکته های دقیق انقلاب سازی کربلا را به خوبی درک نکرده ایم و وقتی امام سجاد(ع) به مدینه برگشتند و واقعه را برای مردم بازگو کردند عده ای تنها گریه کردند و ایشان تا دوسال به مدینه وارد نشدند و در بیابان زیر چادر زندگی کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: خاندان اهل بیت(ع) برای اینکه واقعه کربلا به انقلاب تبدیل شود در روز اربعین حسینی به کربلا بازگشتند تا این مهم به فراموشی سپرده نشود.

وی اظهار کرد: زیارت عاشورا توجه به مصائب اهل بیت و شهادت امام حسین (ع) است اما در زیارت اربعین انسان به این نتیجه می رسد که نتیجه قیام کربلا چه شد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این آموزه را باید امروز در مقابله با دشمن به کار بگیریم و باید بدانیم نباید در مقابل دشمن التماس کنیم زیرا خاندان اهل بیت(ع) نشان دادند هیچ گاه زیر بار ذلت نرفتند و در زمان اسارت هیچ گاه به دلیل تشنگی و گرسنگی تقاضایی نکردند.

علم الهدی خاطرنشان کرد: به ما یاد دادند اگر دشمن سفره شما را هدف قرار داد از بچه های کربلا یاد بگیرید و در مقابل دشمن سر خم نکنید نه اینکه با دشمن مذاکره کنید و او نیز فشار را زیادتر کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73974

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.