تاریخ ارسال : ۰۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

این روزنامه ایرانی هست یا سعودی؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، روزنامه های جوان در خبر ها مخصوص خود اورده هست:

صفحه یک روزنامه های روز گذشته همگی خبر از وفای قاسم سلیمانی به عهد خود در نابود شدن داعش می داد؛ خبری که با نامه قاسم سلیمانی به رهبری و جواب وی به سردار همراه بود.  

  این میانه روزنامه همبستگی با جملاتی تعجب برانگیز صفحه یک خود را پوشش داده بود که می توانست این سؤال را احداث کند که آیا این روزنامه واقعاً ایرانی است؟ در صفحه اول این روزنامه از انتهاء داعش با عنوان «قربانی شدن داعش» نام برده شده بود! حتماً قربانی برای فردی که در موضع مظلومیت باشد، به کار می رود.

  » » چه خبر هست واقعاً؟ به چه سبب یک روزنامه در ایران در اوج نشاط ملی از برتری بر داعش ضروری هست سخن های آل سعود را تکرار کند. سابق از آن، اکنون این سؤال پیش می آید که این چطور امنیت ملی ای هست که با نقل قول کیهان ازسخنگوی انصارالله یمن، به مخاطره می افتد، ولی با تکرار سخن های آل سعودی لطمهی نمی بیند؟

دور مجلس در یک تعطیلی!

با این وجود، از انجایی که تاکنون این مصوبه به امکان اعمالی شدن نرسیده هست، روز سابق همین مجلس دهم به فوریت برنامه ای رأی داد که خواستار لغو تعطیلی هشتم ربیع الاول شده است! همان وقت هم روشن نشد که دقیقاً سبب این تعطیلی چیست. مجلس می اظهار کرد به سبب روز شروع ولایت امام وقت (عج) تصمیم به تعطیلی این روز گرفته است؛ این توضیح با انتقاداتی روبه رو گردید. چه آنکه هشتم ربیع روز شهید شدن امام حسن عسکری بود و اگر چه به محض شهید شدن هر امام، ولایت امام دیگر شروع می گردد، ولی به طور مستمر مردم ۹ ربیع الاول را به مناسبت شروع ولایت امام وقت (عج) جشن می گیرند که با روز شهید شدن پدر بزرگوارشان تداخل نداشته باشد. در دستاورد تعطیلی روز شهید شدن به شایسته جشن شروع ولایت بی مفهوم می نمود. با این تمام، مجلس بر رأی خود پافشاری کرد.

مجلس آنقدر مصر بود که این اعتراض را هم بر سمت کرد و پایان ۸ ربیع، روز شهید شدن امام حسن عسکری بر علیه السلام تعطیل گردید. ولی اکنون که به نخستین ۸ ربیع پس از این مصوبه دست یافته ایم، بعضی نمایندگان مجلس بویژه علی مطهری اظهار می کنند به چه سبب این روز تعطیل شده است! در یک سال سابق چه چیزی دگرگونی کرده که نمایندگان از رأی خود برگشته اند؟ هیچ چیز! 

این روزها که وقت و انرژی و هزینه مجلس صرف بازی تعطیلی روزها می گردد و فوریت شان لغو مصوبه سال سابق خودشان هست، انسان تفکر می کند طبیعی هست به کاوش کارکرد وزرا و استیضاح امثال آخوندی نرسند و دائم جمله در ذهن بالا پایین می شود؛ آیا مجلسی که امام می اظهار کردند در رأس کارها هست، همین بود؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75803

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.