تاریخ ارسال : ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بارش بی سابقه برف در تبریز

در شانزدهمین روز از فصل بهار بارش حدود ۱۰ سانتی متر برف مردم آذربایجان شرقی را غافلگیر کرد!

خبرآنلاین: در شانزدهمین روز از فصل بهار بارش حدود ۱۰ سانتی متر برف مردم آذربایجان شرقی را غافلگیر کرد!

بارش برف در این فصل از سال طی ۱۰ سال اخیر در آذربایجان شرقی بی سابقه بوده است.

حجم بارش برف بهاری در تبریز در فصل زمستان هم سابقه نداشته است.

بارش بی سابقه برف در تبریز

آماده باش سازمان های امدادی

درحالیکه می رفت پس از تعطیلات نوروز، پلیس راه و دستگاه های امدادی کمی به فراغت برسند، بارش سنگین برف در محورهای مختلف آذربایجان شرقی مسئولیت نهادهای یاد شده را دوچندان کرده است!

مدارس تبریز و چند شهر آذربایجان‌شرقی تعطیل شد

مدیر روابط عمومی اداره آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: به دنبال بارش شدید برف و کولاک در آذربایجان‌شرقی، مدارس تبریز و چند شهر استان تعطیل اعلام شد.

نادر فکورنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: بارش سنگین برف و کولاک شدید موجب تعطیلی مدارس چند شهر استان شد.

وی گفت: مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهری و روستایی نواحی پنجگانه شهرستان تبریز تعطیل اعلام می گردد و همچنین مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی شهری و روستایی شهرهای هریس، مهربان و خواجه نیز تعطیل است.

فکورنیا تصریح کرد: در ورزقان و خاروانا نیز مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی تعطیل اعلام شده و سایر مقاطع نیز با یک ساعت تاخیر کلاس‌های خود را شروع خواهند کرد.

به گفته مدیر روابط عمومی اداره آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در شهرستان بستان‌آباد مدارس با یک ساعت تاخیر شروع خواهند شد.

هشدار سازمان هواشناسی و جهاد کشاورزی

درحالیکه سازمان هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به ورود سامانه ی جدید از شمالغرب کشور،  پیامدهای فعالیت این سامانه را بارش برف و باران و برودت هوا عنوان کرده بود، سازمان جهاد کشاورزی هم با صدور اطلاعیه ای بر اساس این گزارش نسبت به آمادگی کشاورزان برای انجام اقدام های پیشگیرانه از خسارت های بارش برف و تگرگ تاکید کرد.

آب و هوای آذربایجان شرقی به طور کلی سرد و خشک بوده و همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14167

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.