تاریخ ارسال : ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بارندگی در شمال و دمای ۴۲ درجه ای در تهران

بر اساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی امروز برای سواحل مرکزی و غربی دریای خزر ابرناکی،بارش پراکنده گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

به گزارش شلمچه نیوز،  از روز شنبه بارش ها در سواحل غربی شدت پیدا کرده و به تدریج سواحل شرقی را نیز در بر خواهد گرفت و در روز یک شنبه ناپایداری ها در سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است طی سه روز آینده شاهد ابرناکی و بارش های پراکنده و گاهی رعد و برق برای ارتفاعات البرز مرکزی خواهیم بود، همچنین در روز یک شنبه شاهد بارش های پراکنده برای بخش هایی از جنوب فارس, هرمزگان, سیستان و بلو چستان و جنوب کرمان خواهیم بود.

طی سه روز آینده به سبب وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور بویژه در منطقه زابل پدیده گردو خاک وتوفان شن موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش وزش باد موجب گردو خاک در برخی مناطق استان های سمنان –جنوب تهران,البرز,اصفهان,مرکزی و قم خواهد شد.

از اواخر وقت روز جمعه با نفوذ جریانات شمالی کاهش دما در استان های حاشیه دریای خزر رخ خواهد داد،این شرایط در روز یک شنبه نیز ادامه دارد و طی این مدت دریای خزر مواج خواهد بود.

***دمای تهران  ۴۲ درجه سانتی گراد

فریبا گودرزی کارشناسی هواشناسی  در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح وضعیت آب و هوای کشور گفت : امروز استان های ارومیه و اردبیل با ۱۵ درجه خنکترین  و استان های اهواز با ۵۰ و قم با ۴۵ درجه گرمترین استان های کشور بوده اند.

وی گفت: با توجه به افزایش سرعت وزش باد از بعد از ظهر امروز برروی کشور عراق ظهور پدیده گردو غبار برای مناطق غرب و جنوب غرب کشور بویژه استان های کرمانشاه,ایلام وخوزستان طی امشب و فردا پیش بینی می شود.

گودرزی اظهار داشت : برای امروز و فردا در استان های اردبیل گیلان و ماندران افزایش ابر و بارش های پراکنده را شاهد خواهیم بود .

وی در پایان افزود: دمای تهران در گرمترین ساعات امروز به ۴۲ درجه سانتی گراد می رسد.

بارش پراکنده برای سواحل دریای خزر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21062

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.