تاریخ ارسال : ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بار کج به منزل نمی رسد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سولدوز خبر،تاکنون تلاش های زیادی برای از بین بردن شکاف ترک و کرد در شهر نقده صورت گرفته است از دیدارهای چهره به چهره روحانیون شیعه و سنی باهم تا برگزاری نشست هایی با موضوعات قومی با حضور نخبگانی از هر دو طیف.

قابل انکار نیست که در بزنگاه های انتخاباتی کفّه قومی خیلی بیشتر از شعارهای خوشرنگ همچون کارآمدی، تعهد و تخصص مردم را پای صندوق های رای می کشاند و همه مردم و مسئولان شهر این موضوع را بعنوان یکی از ویژگی های انتخابات نقده قبول کرده اند هر چند نگارنده اعتقاد دارد که مسئولان کرد و ترک و روحانیت معزز از هر دو طرف پتانسیل بالایی برای نزدیکتر کردن ظرفیت فکری نخبگان قومی نسبت به هم دارند. اما در این میان هستند دستان خبیثی که به یمن رأفت اسلامی نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی مرتبا در حال عمیق تر کردن شکاف قومی به هر بهانه ای هستند.

مدتی است یکی از همکاران سابق گروهک منحله کومله که در سال ۸۹ توسط یکی از نهادهای امنیتی به همراه اعلامیه های گروهک کومله دستگیر شد با ایجاد یک کانال تلگرامی به احمقانه ترین شکل ممکن در حال اشاعه افکار پلید تقابل ترک و کرد است.

روزی از سیمیتقوی جنایتکار تعریف می کند، روز دیگر اطلاعیه میدهد و مردم کرد را تشویق به اعتراض و شورش می کند یا مسئولان ترک را متهم به تقابل با مردم کرد بخاطر پیروزی آقای حسین زاده در انتخابات مجلس می کند و در پست های پیاپی نیروی انتظامی را بخاطر مقابله با قاچاق کالا تخطئه می کند اما طولی نمیکشد که همه آنها را یک به یک پاک می کند تا نشان دهد نه تنها پای حرفی که زده نمی ایستد بلکه شعور مخاطب را هم وقعی نمی نهد. البته دزدی اخبار رسانه های رسمی نقده هم از دیگر دستاوردهای این شخص است که هم اکنون از طریق محاکم قضایی در حال پیگیری است.

شدت ذهنیت قومگرایانه در گراننده این کانال مسموم به حدی است که حتی اخیرا با حاشیه سازی برای تیم فوتبال کاویان خواستار برکناری دو عضو ترک این باشگاه بود که با واکنش سنجیده و محکم سرپرستان این تیم مواجه شد و حتی نماینده فعلی مجلس پس از پی بردن به اهداف شوم این فرد از حمایت وی دست کشید.

قطعا در صورتی که مماشات نهادهای امنیتی و قضایی درباره ساماندهی کانال های تلگرامی همچنان ادامه پیدا کند این فرصت طلایی برای افراد معلوم الحال ایجاد می شود تا با انتشار تراوشات مسمومشان که شایسته درج در رسانه های ضدانقلابی است امنیت حاکم در این منطقه را که حاصل خون بیش از ۷۰۰ شهید است، خدشه دار کنند آن هم در ماه هایی که منتهی به انتخابات است.

در این باره گفتنی های دیگری هم هست که عرض خواهد شد…


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28388

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.