تاریخ ارسال : ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازتاب فوری سخنان مقام معظم رهبری در روسیه

پس از بیانات امروز (دوشنبه) حضرت آیت الله خامنه ای در باره مسائل مختلف بویژه رویکردهای ضد ایرانی واشنگتن، چندین رسانه روسی آن را بازتاب دادند و بیش از همه به موضوع برجام و عهد شکنی آمریکا در اجرای تعهدهای بین المللی خود در قبال جمهوری اسلامی پرداختند.

خبرگزاری ایتارتاس نوشت: رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد شرایط کنونی برجام نشانه این است که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.
خبرگزاری روسی افزود: رهبر انقلاب اسلامی این نکته را یادآور شد که برجام و مذاکره با آمریکا چهره واقعی این کشور را نشان داد و ثابت کرد واشنگتن قابل اعتماد داشت.
این رسانه که بخش هایی از سخنان مقام معظم رهبری را بازتاب داده، نوشت: از ۱۶ ژانویه سال جاری میلادی که برجام به اجرا در آمده، مقام های ایران بارها اعلام کرده اند، این کشور تمامی تعهدهای خود را انجام داده و آژانس هم این موضوع را تایید کرده، ولی لغو تحریم ها هنوز بگونه کامل اجرا نشده است.
راسیسکایا گازتا روزنامه رسمی روسیه نیز در نسخه آنلاین خود نوشت: رهبر عالی ایران از ادامه دشمنی واشنگتن با تهران و خودداری آمریکا از اجرای تعهدهای خود در قالب برجام انتقاد کرد.
روزنامه روسی پس از درج بخش هایی از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، نوشته است: ایران تمامی تعهدهای خود را براساس توافق ۱+۵ معروف به برجام انجام داده، اما اکنون آمریکا برای لغو تحریم ها تعلل می کند.
تارنمای ایران رو نیز نوشت: رهبر عالی ایران تاکید کرد که حتی کارشناسان شرکت کننده در مذاکرات هسته ای این واقعیت را تایید می کنند که آمریکا بر خلاف وعده های خود عمل می کند و تلاش دارد مانع گسترش روابط تهران با کشورهای دیگر شود.
این پایگاه روسی افزوده است که غیرقابل اعتماد بودن دشمنان بویژه آمریکا با وجود مذاکرات و اینکه توافق برجام را امضا کرد ولی اکنون از اجرای کامل تعهدهای خود سر باز می زند، از دیگر محورهای تاکیدها و انتقادهای امروز رهبر انقلاب اسلامی ایران از واشنگتن بود.
سخنان امروز حضرت آیت الله خامنه ای همچنین در چندین رسانه دیگر از جمله پایگاه های خبری روسیه بازتاب یافته است.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21810

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.