تاریخ ارسال : ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۰۱ 2 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازخوانی انتخابات مجلس دهم در بابل!

بازخوانی انتخابات مجلس دهم در بابل پس از ماهها قابل تأمل است و اصولگراهایی که باعث پیروزی اصلاح طلبان شدند!

به گزارش شلمچه نیوز، اتفاقی که در انتخابات اسفند ۹۴ بابل روی داد را می توان با تهران مقایسه کرد و همانطوری که در تهران لیست اصلاح طلبان به راحتی کرسی های مجلس را فتح کردند و آنهم به دلیل حضور بعضی از چهره هایی نه تنها هیچ توفیقی برای لیست جبهه متحد اصولگرایان نداشتند بلکه باعث کاهش آرا هم شدند.

اتفاقی که در بابل برای انتخابات مرحله اول و دوم مجلس دهم افتاد در نوع خود قابل تأمل است چرا که بعضی از چهره هایی که خود را اصولگرا می نامیدند در کمال ناباوری همصدا با جریان اصلاح طلب و حتی محکومین فتنه ۸۸ شده بودند!

اکنون پس از چند ماه شنیده می شود تعدادی از این جهره ها از عدم حضور امثال ناصری در مجلس بابل ابراز تاسف می کنند.  حضور ناصری، سعادتی، مومنی از چهره های اصولگرای همسو و تأثیر گذار انتخابات بودند که اگر با دیگر کاندیداهای جوان این شهر هم اندیشی می کردند قطعا شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد.

از طرفی هم چهره های ردصلاحیت شده بابلی بیشتر در فکر انتقام بودند و راهی را رفتند که آنها نیز ابراز پشیمانی می کنند و ردصلاحیت خود را مستحکم تر نمودند و هرچند اینان برای همیشه از انتخابات باید خداحافظی نمایند چراکه طرفداران بیشمار خودرا به راحتی از دست دادند و شاید سکوتشان بهترین انتخابشان بود.

حجت الاسلام علی اکبر ناصری در سال های ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۲ سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان که محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است.

ناصری در دوره های هفتم و نهم مجلس شورای نماینده مردم شهرستان بابل بود اما به دلیل عدم انسجام در میان اصولگراهای این شهر و به دلیل تعداد زیاد نامزدهای اصولگرا نتوانست بار دیگر به مجلس ورود کند.

سردار سعادتی که سوابق اجرایی و سیاسی بسیار خوبی داشت و استانداری گیلان، فرماندهی سپاه خوزستان، همدان و مازندران از جمله مسئولیت های مهم او بوده است و به دور از جناح بندی و سیاسی علاقه وافری به کار اجرایی داشت همچنین در کنار این توانمندی ها از اخلاق بالایی نیز برخوردار بودند.

دکتر مومنی که در انتخابات مجلس نهم با اختلاف کمی موفق به کسب اکثریت آرا نشد در مجلس دهم هم با ۳۹۲۴۹ رأی نفر پنجم شد. دکتر عابدین مومنی عضو هیات علمی گروه فقه و مبانی حقوق دانشگاه تهران قبل از انتخابات اصرار داشت که انسجام اصولگرایان از نان شب هم واجب است اما این انسجام را چه از طرف او و دیگر اصولگرایان هرگز دیده نشده است.

همیشه سهم اصولگرایان در مشارکت انتخابات بیشتر است و در همه انتخابات تأثیرگذاری بیشتری دارند و بطورکلی جمعیت اصولگرایان بیشتر از دیگر جناح سیاسی کشور محسوب می شوند و در همین انتخابات بابل اصولگراها باعث پیروزی نجفی و نیازآذری شده بودند. مخصوصا نیازآذری که به دلیل حمایت اصلاح طلبان تندرو از طاهرنژاد بخت با وی رو کرد و اصولگراهای متعهد نیازآذری را ترجیح داده بودند در حالی که پیشتر نیازآذری خود را اصلاح طلب معرفی کرده بود و از طرفی هم طاهرنژاد را از این جهت قابل دفاع نمی دانستند که وی توان تصمیم گیری جدی در خصوص حضور افراد معلوم الحال در ستادش را نداشت و بیشتر افرادی دیگر برای او تصمیم می گرفتند.

به هر حال انتخابات مجلس دهم و همچنین انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ برای اصولگراها می تواند درس خوبی باشد اگر این پیام را که اصولگرایان همیشه می توانند سرنوشت ساز باشد به شرطی که انسجام سیاسی خود را حفظ کنند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25498

برچسب ها:
, , ,


  • فیروزجایی ۱۳۹۵-۰۶-۳۰ - ۱۵:۳۹ - پاسخ دادن

    چی شد شلمچه مخالف کریمی شد؟یعنی اون هم دیگرنبایدبیاد

  • رشیدی ۱۳۹۵-۰۶-۳۱ - ۱۲:۴۵ - پاسخ دادن

    تحلیل درست بود

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.