تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازخوانی مجازات های قانونی در برخورد با پرت کنندگان مواد محترقه

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ ؛ چهارشنبه آخر سال یا همان «چهارشنبه‌سوری» دو مرتبه فرا می‌رسد، با نزدیک شدن به ایام چهارشنبه آخر سال شاهد بروز حوادثی هستیم که بر اثر منفجر شدن موادمحترقه و منفجره ایجاد شده و منتج به بروز خسارات جانی و مالی می‌شود.

قربانیان حوادث چهارشنبه آخر سال تنها افرادی نیستند که با مواد محترقه و پرخطر سروکار دارند لکن گاها شهروندانی نیز که ناظر حوادث پرخطر چهارشنبه آخر سال بوده‌اند درباره ها متعددی دچار مصدومیت، قطع عضو شده یا بینایی خود را از دست داده‌اند.

اما سئوال این که در برخورد با این‌گونه اشخاص چه قوانین‌ بازدارنده‌ای اندیشیده شده هست؟ قانون صریحا افرادی را که در معابر و اماکن عمومی در چهاشنبه آخر سال اقدام به پرت اینچنین مواد می‌کنند و علت ایجاد اختلال در نظم عمومی می‌شوند را به مثابه  مصداق ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت برای شهروندان تلقی کرده و برای آنها مجازاتی درنظر گرفته هست.

در ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی آمده هست: هرکس با هیاهو و جنجال با حرکات غیرمتعارف یا تجاوز به اشخاص باعث اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از اکتساب و کار باز دارد به حبس از سه ماه تا سه سال و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد گردید.

در همین حال سردار حسین رحیمی ریاست پلیس پایتخت نیز از آماده باش صد در صدی  و توجیه کامل مأمورین پلیس  در برخورد با اخلال‌گران نظم و امنیت عمومی خبر داده هست.

به گفته وی پلیس با افرادی که بخواهند آرامش و آسایش مردم را سلب کنند؛ با صدای ترسناک و منفجر شدن مشکلات جسمی، روحی و حتی حوادث منتج به فوت را به وجود آورند با قاطعیت برخورد خواهد نمود. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=91530

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.