تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازداشت علامه «سید احمد اقبال رضوی» در پاکستان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه خبری «مجلس وحدت المسلمین پاکستان»، پلیس پاکستان صبح امروز علامه «سید احمد اقبال رضوی» معاون دبیر کل مجلس وحدت المسلمین پاکستان را بازداشت کرده است.

 

شایان ذکر است علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیر کل مجلس وحدت المسلمین پاکستان طی بیانه ای بازداشت علامه سید احمد اقبال رضوی معاون خود را توسط پلیس پاکستان به شدت محکوم کرد و خواستار آزادی وی شد.

 

وی در ادامه افزود: عناصری در داخل پاکستان در تلاش هستند علیه مجلس وحدت المسلمین پاکستان توطئه کنند. دولت پاکستان به جای دستگیری عوامل ترور شیعیان پاکستان، رهبران شیعی را بدون هیچ دلیلی بازداشت می کنند.

 

این در حالی است که در اعتراض به بازداشت «فیصل رضا عابدی» سناتور سابق شیعی و علامه «مرزا یوسف حسین» رئیس کمیته اقدام شیعیان پاکستان توسط پلیس این کشور، تظاهراتی در شهرهای لاهور، کراچی و راولپندی به سرپرستی مجلس وحدت المسلمین پاکستان صورت گرفت.

 

در این تظاهرات اعتراضی جمع کثیری از شیعیان این کشور شرکت کردند و خشم و انزجار خود را نسبت به بازداشت غیر قانونی رهبران شیعه در این کشور ابراز داشتند.

 

سخنرانان در صحبت های خود اعلام کردند: با توجه به توطئه های دشمنان اسلام تعداد زیادی از مهندسین، معلمین، پزشکان و وکلای شیعی توسط عوامل تکفیری در پاکستان شهید می شوند و اقدامی برای بازداشت عوامل ترور توسط دولت پاکستان صورت نمی گیرد.

 

در ادامه، رهبران شیعی در صحبت های خود اعلام کردند: در شهر کراچی مجلس عزاداری شیعیان مورد حمله قرار گرفت و پنج نفر از شیعیان شهید شدند. دولت از وجود عوامل تروریستی آگاه است اما با این اوصاف اقدامی برای بازداشت آنها انجام نمی دهد و در مقابل بدون هیچ دلیلی رهبران و شخصیت های دینی و سیاسی شیعیان را بازداشت می کند.

 

رهبران شیعه در سخنرانی های خود از دولت پاکستان خواستند، بر اساس طرح اقدام ملی مبارزه علیه تروریست ها، عاملان ترور شیعیان بازداشت شوند و رهبران شیعه که توسط پلیس این کشور بازداشت شده اند، به زودی آزاد شوند.

 

این در حالی است که با فرا رسیدن اربعین حسینی، شیعیان پاکستان حق برگزاری عزاداری در خیابانها را نخواهند داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28923

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.