تاریخ ارسال : ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازداشت گسترده عناصر داعش

روز نو :

٧٢ ساعت از حوادث تلخ تروریستی تهران گذشته اما بغض جنایت تروریستی داعش در پایتخت تهران هنوز در گلوها مانده است. آخر هفته سومین ماه از بهار برای بسیاری از ایرانیان با بغضی در گلو همراه شد که تنها خبرهای تکمیلی مسوولان امنیتی در پیگیری و دستگیری سایر عوامل عملیات تروریستی می‌تواند آن را آرام کند. هرچند کسی فراموش نخواهد کرد که صبح ١٧ خرداد ماه سال ٩۶ چگونه برای ایرانیان غم‌انگیز به شب رسید. در ٧٢ ساعت گذشته خبرها از پیگیری‌های مسوولان امنیتی بسیار بود. هرچند که هر پنج تروریست به هلاکت رسیده‌اند اما تلاش‌ها برای پاکسازی همدستان احتمالی آنان با قوت ادامه دارد. آنگونه که در پی پیگیری‌ها، هفت تن از عوامل داعش در استان فارس بازداشت و خانه تروریست‌ها در شمال غرب کشور پاکسازی شد.
دستگیری ۴۱ نفر از عناصر گروهک داعش
همچنین روز گذشته وزارت اطلاعات در اطلاعیه جدیدی اعلام کرد ۴۱ نفر از عناصر گروهک وهابی داعش متشکل از تیم‌های عملیاتی و همچنین سرپل‌های ارتباطی و تدارکاتی دستگیر شدند. متن این اطلاعیه به شرح زیر است: در پی سلسله عملیات پیچیده اطلاعاتی و با همکاری خانواده برخی تروریست‌ها در استان‌های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و تهران، ۴١ نفر از عناصر گروهک وهابی داعش متشکل از تیم‌های عملیاتی و همچنین سرپل‌های ارتباطی و تدارکاتی به همراه مقادیری اسناد و مدارک و تجهیزات عملیات تروریستی قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند. وزارت اطلاعات کمال سپاسگزاری را از هوشیاری هموطنان و اقدام به موقع خانواده‌ها در احساس مسوولیت نسبت به امنیت ملی و نجات فرزندان‌شان دارد.
وزارت کشور: مظنونان مرتبط با حادثه تروریستی به وزارت اطلاعات تحویل شدند
وزارت کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: چند نفر مظنون مرتبط با حادثه تروریستی تهران پس از دستگیری به وزارت اطلاعات تحویل داده شدند. در بخشی از اطلاعیه وزارت کشور آمده است: «بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی از مراجع درمانی و قضایی تاکنون ١٧ تن از هموطنان روزه‌‌دارمان اعم از نیروهای حفاظتی و پرسنل اداری و مردم عادی به شهادت رسیده و تعداد ۵٢ نفر نیز مجروح شده‌اند. »همچنین: «افزایش تدریجی آمار اعلامی شهدا نیز به علت به شهادت رسیدن تعدادی از مجروحان عزیز در ساعات بعد از حادثه بود. تعداد ۴ تن از هموطنان عزیز در ساعات اولیه بعد از حادثه مفقود بودند و اطلاعی از سرنوشت آنها نبود که مشخص شد به شهادت رسیده و در همان لحظات اولیه به مراکز درمانی منتقل شده بودند.» همچنین در ادامه اطلاعیه وزارت کشور آمده است: «در جریان حادثه تروریستی، نیروهای امنیتی و انتظامی در محل وقوع حوادث در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی به چند نفرمشکوک شده و مبادرت به دستگیری آنها کردند که برای تحقیقات بیشتر در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفته‌اند هنوز ارتباط آنها با حادثه تروریستی مشخص نشده است. تروریست‌ها ۵ نفر بوده‌اند که همگی در درگیری توسط نیروهای امنیتی به سزای اعمال جنایتکارانه خود رسیدند.»

وزارت اطلاعات: هویت عناصر تروریستی حوادث تهران فاش شد
وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای از فاش شدن هویت عاملان حمله تروریستی روز چهارشنبه تهران خبر داد. در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: «به اطلاع ملت شریف ایران می‌رساند؛ در پی رصدهای اطلاعاتی صورت گرفته هویت کامل عناصر تروریست تهران (حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی) و همچنین هسته‌های مرتبط شناسایی گردیدند. براین اساس تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند؛ ۵ نفر از عناصر تروریست سابقه‌دار وابسته به گروه‌های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب به گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج گردیده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشته‌اند. عناصر مذکور در اجرای عملیات تروریستی در مردادماه سال ١٣٩۵، تحت فرماندهی ابوعایشه از فرماندهان رده بالای داعش وارد کشور شده و قصد اجرای عملیات‌های تروریستی در شهرهای مذهبی را داشتند که پس از انهدام کامل شبکه و ضربه به نفرات اصلی این کیس ازجمله هلاکت ابوعایشه؛ از کشور متواری گردیده بودند. بنابر برخی ملاحظات اجتماعی، امنیتی از انتشار نام خانوادگی نامبردگان خودداری گردید اما اسامی عاملان «فریدون، رامین، سریاس، قیوم و ابوجهاد» ذکر شده است.
خانه تروریست‌های وهابی- تکفیری شناسایی و پاکسازی شد
همچنین وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای دیگر با اشاره به ادامه روند تعقیب مقر فرماندهی تروریست‌های جنایتکار در آن‌سوی مرزها از شناسایی و پاکسازی چند خانه تروریست‌های وهابی- تکفیری در منطقه شمال غرب کشور خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: «به آگاهی ملت شریف ایران می‌رساند در ادامه پیگیری سرنخ‌های اطلاعاتی با هدف پاک کردن میهن اسلامی از لوث بقایای تروریست‌ها، سربازان گمنام امام زمان(عج) با همراهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی موفق شدند دیگر عناصر تروریست مرتبط با اقدام تروریستی ۱۲ رمضان را قبل از هرگونه اقدام، شناسایی و دستگیر کنند.
در این عملیات، مقدار قابل توجهی سلاح، مواد پیش سازه بمب، کمربند انفجاری، وسایل ارتباطی و مدارک جعلی کشف شد. همچنین چند خانه امن تروریست‌های وهابی – تکفیری در شمال غرب کشور شناسایی و پاکسازی شد. روند تعقیب مقر فرماندهی این جنایتکاران وابسته به استکبار و اذناب منطقه‌ای آنها در آن سوی مرزها ادامه دارد که نتایج مهم این عملیات متعاقبا به اطلاع ملت شریف و شهیدپرور ایران خواهد رسید.»

دستگیری ٧ نفر از عوامل مرتبط با داعش در فارس
همچنین بر اساس اخبار تازه‌تر پنجشنبه شب هفت نفر از اعضای مرتبط با گروه تروریستی داعش در استان فارس دستگیر شدند. به گزارش شلمچه نیوز به نقل از میزان، پنجشنبه شب در یک عملیات هماهنگ میان پلیس امنیت و اداره اطلاعات استان فارس تعدادی از عوامل مرتبط با گروهک تروریستی- تکفیری داعش شناسایی شدند. ماموران امنیتی توانستند در عملیاتی موفق هفت نفر از این افراد را شناسایی و دستگیر کنند. تحقیقات بیشتر از این افراد در حال انجام است. گفتنی است دو نفر از عوامل مرتبط با داعش صبح دیروز در روانسر کرمانشاه دستگیر شده بودند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52610

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.