تاریخ ارسال : ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازداشت ۳ نفر درحادثه پلاسکو

معاون دادستان تهران با بیان اینکه ۳نفر در جریان حادثه پلاسکو بازداشت شده‌ و مورد بازجویی قرار گرفته اند.

به گزارش شلمچه نیوز، قاضی محمدشهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت گفت: تحقیقات درباره حادثه پلاسکو بعد از وقوع حادثه آغاز شد و سه نفر از ساختمان پلاسکو بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند. وی افزود: آوار پلاسکو به محلی در هرندی منتقل شده و دو قاضی با حضور در محل مشغول تحقیق در این باره هستند.  قاضی شهریاری درباره کشف بقایای اجساد در محل دپوی آوار ساختمان گفت: اشیای مشکوک کشف شده به پزشکی قانونی منتقل می‌شوند و برای اظهارنظر در این باره باید تا انجام آزمایش‌ها صبر کرد؛ چراکه امکان دارد برخی بقایای کشف شده متعلق به اجسادی باشد که قبلاً کشف شده‌اند.

وی درباره تعداد مفقودان حادثه پلاسکو هم گفت: براساس تحقیقات انجام شده تنها ناپدید شدن دو نفر تاکنون محرز شده است که احتمال دارد آثار کشف شده میان آوار، متعلق به این افراد باشد با این حال پزشکی‌قانونی باید در این باره اظهار نظر کند.  دکتر احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی هم گفت: در جریان ادامه عملیات جست‌وجو در محل دپوی آوار پلاسکو، دو قطعه از اجساد جانباختگان حادثه پلاسکو کشف شد. وی توضیح داد: این دو قطعه شامگاه دوشنبه به پزشکی قانونی منتقل شد و به نظر می‌رسد مربوط به دو نفر از جانباختگان باشد. وی گفت: این دو قطعه تحت آزمایش DNA قرار خواهد گرفت تا نسبت به احراز هویت این افراد از طریق تطبیق آن با DNA خانواده‌هایی که اعلام مفقودی کرده‌اند، اقدام شود.  براساس این گزارش، پلیس از اعلام مفقودی ۱۰ شهروند عادی در جریان حادثه خبر داده بود که با کشف پیکر چهار نفر از این افراد در جریان آواربرداری تحقیقات برای احراز هویت شش‌نفر دیگر به جریان افتاد.  یک منبع آگاه به خبرنگار ما گفت: مأموران پلیس در جریان بررسی برای شناسایی شش‌نفری که اعلام مفقودی شده بودند برخی از آنها را شناسایی و به خانواده‌هایشان تحویل دادند. وی گفت: یکی از این افراد مرد جوانی بود که با فرار از خانه، شب‌ها را در یکی از پارک‌ها می‌خوابید که شناسایی و به خانواده‌اش تحویل داده شد.  اطلاع‌رسانی نکردن درست درباره پرسش‌های مطرح شده در افکار عمومی، زمینه مناسبی برای بروز شایعات در جامعه را فراهم می‌کند.

دلایل ناموفق بودن سگ‌ها ‌ی زنده‌یاب در حادثه پلاسکو
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران علت ناموفق بودن استفاده از سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب در حادثه پلاسکو را تشریح کرد. حسین کتابدار، صبح دیروز در نشست خبری گفت: از ۱۸ قلاده سگ زنده‌یاب به همراه ۱۸ مربی و هشت دستگاه زنده‌یاب در حادثه پلاسکو استفاده شد، اما با کمال تأسف استفاده از سگ‌های زنده‌یاب و همچنین دستگاه‌های زنده‌یاب نتوانست به نتیجه‌ای منجر شود. وی درباره علت این ناکامی گفت: وجود سموم ناشی از آتش‌سوزی باعث شد که سگ‌های زنده‌یاب نتوانند به درستی در تشخیص علائم موفق باشند. همچنین برای استفاده از دستگاه‌های زنده‌یاب باید یک سکوت رادیویی در محیط حکمفرما می‌شد که با توجه به شرایط محل این حادثه، چنین موقعیتی فراهم نشد، در نتیجه استفاده از سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب هیچ کارآیی در این سانحه نداشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39695

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.