تاریخ ارسال : ۰۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۴:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازدید استاندارسیستان وبلوچستان ازظرفیت های بندری وترانزیتی چابهار

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، آ، آقایی مدیرکل بندرهای ودریانوردی سیستان وبلوچستان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: استان دار سیستان وبلوچستان و هیات همراه از آخرین وضع زیرساخت‌ها و امکانات بندرهای شهید بهشتی وکلانتری و ترمینال مسافری دریایی بازدید کردند.

بهروز آقایی اضافه کرد: شهرستان چابهار به سبب وصل شدن به آب‌های آزاد اقیانوس هند ظرفیت‌های خوبی برای ترانزیت وحمل ونقل کالا و مسافر دارد.

وی با اظهار اینکه پشتیبانی مدیران استانی و کشوری و بویژه استان دار سیستان وبلوچستان می‌تواند بسیاری از مشکلات پیش روی بندرهای ودریانوردی را مرتفع کند، افزود: توجه به اقتصاد دریامحور اشتغالزا و باعث رونق و توسعه اقتصادی هر منطقه می‌شود.

وی به ورود کشتی حامل گندم هدیه شده هند به افغانستان اشاره نمود و اضافه کرد: علاوه بر کشتی حامل گندم، هم اینک کشتی حامل ۶۶ هزار تن شکر خام فله از مبدا کشور برزیل در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگرفته و در حال تخلیه هست.

مدیرکل بندرهای ودریانوردی سیستان وبلوچستان دنبال کرد: چابهار به سبب موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب‌های آزاد بین المللی جایگاه ویژه‌ای در مبادلات ایران با سایر کشور‌های حوزه خلیج فارس، حاشیه اقیانوس هند، کشور‌های عضو آیورا و جابجایی کالا و مسافر به کشور‌هایی مثل قاره آسیای میانه و افغانستان دارد.

آ

وی به امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ اکثر از ۱۰۰ هزار تنی در بندر چابهار اشاره نمود و اضافه کرد: عملیات اجرایی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از مرداد سال ۱۳۸۶ شروع شده و برای تکمیل و خرید امکانات مرحله نخست آن یک میلیارد دلار سرمایه گذاری شده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80399

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.