تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازهم دیرکرد در اظهار قیمت خرید ضمانتی گندم/کشاورزان بی برنامه شدند

گزارشی که ضروری هست تکمیل گردد/به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار ، پس از گذشت اکثر از دو ماه از فصل کشت، نرخ خرید ضمانتی فرآورده ها کشاورزی اظهار نشده هست.

عباس پاپی زاده عضوکمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  عباس پاپی زاده عضوکمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی  با بیان  اینکه دیرکرد در اظهار خرید ضمانتی گندم یکی از چالش های پیش روی گندمکاران هست، اظهار کرد: اظهار نرخ خرید ضمانتی گندم پیش از آغاز سال زراعی تازه مبحثی ضروری هست، چراکه طبق آن کشاورزان توان دارند، برنامه ریزی های ضروری جهت کشت را برخوردار باشند.

وی با اشاره به بی برنامهی گندمکاران در امر کشت، اضافه کرد: دیرکرد در اظهار نرخ خرید ضمانتی، بسیاری از گندمکاران را در تصمیم گیری کشت و کار مبتلا شبهه کرده هست، به نوع ای که بعضی از تولیدکنندگان از ادامه کشت گندم منصرف گردیدند.

پاپی زاده با اظهار اینکه دولت تصمیمی مبنی بر افزایش نرخ ضمانتی گندم برای سال زراعی ۹۶-۹۷ ندارد، اظهار کرد: شنیده ها بیانگر از آن هست که دولت تا حد امکان تصمیمی به افزایش نرخ گندم ندارد که این امر خلاف قانون خرید ضمانتی هست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس دنبال کرد: طبق قانون خرید ضمانتی، تمام ساله نرخ خرید فرآورده ها ضروری هست برطبق تورم افزایش یابد که بدین منظور برای سال زراعی تازه نرخ منطقی خرید ضمانتی گندم ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان هست.

وی با اشاره به اینکه در چند سال موخر نرخ خرید ضمانتی گندم تابع تورم نبوده هست، گفته بود: نرخ ۱۳۰۰ تومانی خرید ضمانتی گندم، در سال زراعی ۹۵-۹۶ جوابگوی هزینه تولید کشاورزان نبوده هست.

بی دقتی به قانون خرید ضمانتی ،اجحاف در حق گندمکاران است

علیقلی ایمانی رییس بنیاد توانمند سازی گندمکاران در صحبت با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی 

وی اضافه کرد: قانون خرید ضمانتی به صراحت تمام مورد ها را اظهار کرده و نرخ خرید فرآورده ها ضروری هست به نوع ای اظهار گردد که کمتر از تورم اظهار شده از سوی بانک مرکزی نباشد.

ایمانی با اشاره به اینکه طی نامه ای از کمیسیون کشاورزی مجلس خواستار پشتیبانی از گندمکاران هستیم ، اضافه کرد: با دقت به نفع بالای تسهیلات و افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ خرید هر کیلو بذر گندم ، بی دقتی به قانون خرید ضمانتی اجحاف در حق گندمکاران هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75975

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.