تاریخ ارسال : ۰۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بازگشت ستاره بالیوود به سینما بعد از آزادی از زندان

آی سینما: سانجی دات ستاره بالیوود بعد از گذراندن حدود چهار سال حبس در زندان به دلیل نگهداری سلاح‌هایی که گروه‌های خلافکار در بمبگذاری سال ۱۹۹۳ مومبای تامین کرده بودند، از امروز (جمعه) با فیلم جدیدی به سینمای هند بازگشته است. بازگشت ستاره بالیوود به سینما بعد از آزادی از زندان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بازیگر ۵۸ ساله در فیلم «بهومی» به کارگردانی اومانگ کومار نقش پدری را بازی می‌کند که بعد از تجاوز گروهی به دخترش به دنبال انتقام می‌رود.

سانجی دات در سال ۲۰۱۶ از زندان آزاد شد. آخرین فیلم او در سال ۲۰۱۴ اکران شده بود و در تبلیغات فیلم جدید که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پوستری هست که شعارش است: «هیولا برگشته است.»

دات در میانه دهه ۱۹۸۰ به شهرت رسید؛ با مجموعه‌ای از فیلم‌های اکشن که در آنها خودش به جای بدلکاران صحنه‌های خطرناک را اجرا می‌کرد و به همین دلیل لقب «دات مرگبار» گرفت. درباره «بهومی» جدیدترین فیلم او نقدهای منتشر شده بینابین هستند، اما از بازی این ستاره بالیوود تعریف و تمجید شده است.

سانجی دات در سال ۲۰۰۶ به خاطر نگهداری سلاح‌هایی که روسای باندهای خلافکار تامین کرده بودند، محکوم شد. این گروه‌ها بمبگذاری‌های سال ۱۹۹۳ در شهر مومبای را برنامه‌ریزی کرده بودند که به کشته شدن ۲۵۷ تن انجامید.

این بمبگذاری‌ها به دنبال مجموعه‌ای از درگیری‌های مذهبی رخ داد که بعد از ویرانی یک مسجد قدیمی در شمال هند آغاز شده بود.

دات در آن زمان اصرار داشت که دو اسلحه را فقط برای حفاظت از خانواده‌اش در فضای پرتنش مومبای بعد از ویرانی مسجد نگه داشته است. اما دادگاه در ابتدا او را به شش سال زندان محکوم کرد. او بعد از ۱۸ ماه حبس با فرجام خواهی در سال ۲۰۰۷ آزاد شد.

در ماه مارس ۲۰۱۳ دادگاه عالی محکومیت او را تایید کرد اما مدت آن را به پنج سال کاهش داد و دات دوباره برای گذراندن سه سال و نیم باقی مانده از مدت زمان محکومیتش به زندان بازگشت.

البته طی دوران حبسش او چند ماه آزاد بود تا فیلم‌های نیمه‌تمام را به پایان برساند و در همین مدت فیلم علمی-تخیلی «پی‌کی» با بازی او سه سال پیش اکران شد که بسیار در گیشه موفق بود.

در نهایت او در فوریه ۲۰۱۶ و هشت ماه قبل از پایان محکومیتش به دلیل رفتار مناسب آزاد شد. هرچند که فعالان اجتماعی معتقدند به دلیل شهرتش به او امتیاز ویژه داده شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66534

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.