تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بانکهاهمچنان قیمت نفع را دور می زنند/کاهش قیمت نفع وام تا یکماه آتی

البته تعداد شعب بانکی که قیمت نفع را رعایت نمی کنند و همان طور برای ادامه حیات خود، به گرفتن سپرده های بالا متوسل می شوند، نسبت به گذشته اندک هست و زیادتر بانکهای شخصی را دربرمی گیرند؛ اما به هرحال تاکنون هم به فرایند قبلی خود ادامه می دهند و اگر مشتریان را بشناسند، حاضرند که قیمت بالاتری بپردازند تا لکن سپرده های آنان را محافظت کنند.

۴۵۰۰ شعبه قیمت نفع را رعایت می کنند

در این میان البته دستگاههای نظارتی بیرون از دولت نیز، مکررا و مکررا نسبت به دور زدن قیمت نفع بانکی از سوی بعضی شعب بانکی اخطار داده اند. جدیدا قاضی سراج، ریاست سازمان بازرسی کل کشور از تهیه گزارش نظارتی برای بعضی شعب متخلف بانکها در قیمت نفع خبر داده و اعلام کرده بود که با این بانکها برخورد خواهد گردید.  

  اما این منحصرا قاضی سراج نبود که از دور زدن قیمت نفع از سوی بعضی بانکها گله داشت؛ لکن خود وزیر اقتصاد نیز اعلام کرده بود که اگر بانکها قیمت نفع را دور بزنند، نقره گرم خواهند گردید و وزارت اقتصاد در ترازهای پولی آنان، این تخلف را کشف خواهد کرد.  

بانکها همان طور قیمت نفع را دور می زنند

  همچنین، مجلس هم از این فرآیند ناراضی هست و بر این باور هست که قیمت های نفع بانکی از سوی بعضی شعب رعایت نمی توان. محمدرضا پورابراهیمی،رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در صحبت با خبرنگار مهر می گوید: بانک مرکزی ظرف ماههای گذشته، کاهش قیمت نفع بانکی را به همه بانکها ابلاغ کرده و آنان مکلف می باشند که قیمت نفع سپرده را در سقف ۱۵ درصدی نگاه دارند و رعایت کنند.

اکنون ۴ ماه از اعمال قیمت های نفع تازه سپرده گذشته هست و لازم هست قیمت نفع تسهیلات هم کاهش یابد، بر این اساس، کمیسیون اقتصادی مجلس به زودی از ریاست کل بانک مرکزی خواهد خواست تا آخرین کارهای برای کاهش قیمت های نفع تسهیلات را گزارش کند

پورابراهیمی می گوید: پس از گذشت بازه زمانی ۴ تا ۵ ماهه از کاهش قیمت نفع سپرده، بانکها لازم هست قطعا قیمت های تازه تهیه پولی را که به تناسب قیمت های نفع سپره لازم هست کاهش پیدا نماید، اعمالی نمایند؛ چراکه این طور نمی توان که نفع سپرده پایین آید و قیمت تهیه پولی، همان قیمت های قبلی باشد و این اصلا قابل توجیه نیست.

مجلس: قیمت نفع وام ها لازم هست تا یکماه آینده کاهش یابد

وی بیان داشت: حالا ۴ ماه از اعمال قیمت های نفع تازه سپرده گذشته هست و لازم هست قیمت نفع تسهیلات هم حداکثر ظرف یک ماه آینده کاهش یابد، بر این اساس، کمیسیون اقتصادی مجلس این فرآیند را کاوش کرده و به زودی از ریاست کل بانک مرکزی دعوت خواهد کرد تا گزارش آخرین وضع کارهای برای کاهش قیمت های نفع تسهیلات را اعلام نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78216

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.