تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بانک ها در پس گیری معوقات کلان بانکی اهمال کاری می کنند

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در با خورده گیری از افزایش ظرفیت معوقات کلان بانکی بیان داشت: بدهی‌های کلان بانکی در اختیار تعداد محدودی هست و بعضی بدهکاران بانکی با پول‌های دریافتی اقدامات اقتصادی انجام می‌دهند.

وی حول اینکه با دیرکرد در وصول معوقات کلان بانکی میزان جرائم دیرکرد و سودهای بانکی نیز به ظرفیت معوقات بانکی اضافه می‌شود، اضافه کرد: ارزش وام‌های بانکی در حال حاضر بخشی از معوقات شمرده می‌شود و با آنکه رشد قیمت تورم کاهش یافته، در دستاورد ارزش وثیقه‌های اخذ شده از گیرندگان وام، نیز کاهش داشته هست.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اهتمام بر اینکه وصول معوقات کلان بانکی نقش ارزشمندی در تأمین نقدینگی برای عرضه تسهیلات به تولید دارد، عنوان کرد: در حال حاضر قسمت تولید با مشکل کم بودن نقدینگی مواجه هست، در دستاورد وصول معوقات کلان بانکی نقش ارزشمندی در تأمین نقدینگی بانک‌ها برای عرضه تسهیلات به تولید دارد.

وی با اشاره به مصوبات سابق مجلس در مورد معوقات بانکی، بیان داشت: ما در این راستا کم بودن قانون نداریم که بانک‌ها و یا دولت نتوانند معوقات بانکی را بگیرند.

موسوی لارگانی اضافه کرد: نظارت بر بانک‌ها برعهده بانک مرکزی هست، بانک مرکزی ضروری هست هنگامی تسهیلات و یا معوقات بانک‌ها بسیار می‌شود به آنان تذکر و هشدار دهد و در بعضی مورد ها نیز ضروری هست با بانک‌هایی که دقتی به معوقات ندارند، برخورد کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77349

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.