تاریخ ارسال : ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

باید از رییس جمهور در مجلس سوال کرد

به نظر می رسد با توجه به نزدیکی به انتخابات اصلاح طلبان مجلس با سوال از رییس جمهور مخالفت کنند. با این حال، اگر اصولگرایان مجلس عزم خود را برای سوال از رییس جمهور دست کم در مورد موضوعاتی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان و حقوق های نجومی جزم کنند، چه بسا نتیجه بخش بوده و به تصمیم بهتر در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ نیز کمک کند.

به گزارش شلمچه نیوز، یک نماینده مجلس اخیرا گفته است: دولت باید در مورد فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان پاسخگو باشد و از رئیس جمهور باید در این باره سؤال کرد.

بر اساس گفته های جواد کریمی قدوسی، با توجه به اینکه طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن مجلس اعلام وصول شد و وی باید هفته آینده در صحن حاضر می‌شد، قطعاً بخش عمده‌ای از مباحث مطروحه در جلسه استیضاح به موضوع فساد صندوق ذخیره فرهنگیان اختصاص می‌یافت به همین خاطر قبل از استیضاح وزیر، وی از سمتش کنار گذاشته شد.

وی افزود: حال که علی‌اصغر فانی از سمتش کنار گذاشته شده دولت خود باید پاسخگوی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان باشد و از آقای رئیس جمهور باید در این باره سؤال کرد.

موضوع سوال از رییس جمهور در مجلس و دولت سابق برای اولین بار اجرایی شد اما نتیجه مشخصی نداشت و در واقع فرافکنی های رییس دولت سابق باعث شد تا سازوکار سوال از وزرا تغییر کرده و در نهایت به شکل کنونی یعنی همراه با کارت زرد تبدیل شود.

در مورد حسن روحانی، نه تنها ماجرای صندوق ذخیره فرهنگیان، بلکه موضوع حقوق های نجومی، به سرانجام نرسیدن برجام و چند موضوع دیگر بارها او را در مجلس با انتقاد مواجه کرده است. اما هیچ یک از این انتقادات به سوال از مجلس ختم نشده.

واقعیت آن است که با ترکیب مجلس نهم، سوال از رییس جمهور در آن مجلس احتمال بیشتری داشت. اگرچه در مجلس دهم نیز اکثریت با اصولگرایان است و آنها “عدد کافی” برای تصویب طرح سوال از رییس جمهور را دارند اما به نظر می رسد با توجه به نزدیکی به انتخابات اصلاح طلبان مجلس با این طرح مخالفت کنند. به ویژه اگر موضوعاتی مانند برجام نیز مطرح شود آنها قطعا مخالفت خواهند کرد.

با این حال، اگر اصولگرایان مجلس عزم خود را برای سوال از رییس جمهور دست کم در مورد موضوعاتی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان و حقوق های نجومی جزم کنند، چه بسا نتیجه بخش بوده و به تصمیم بهتر در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ نیز کمک کند.

 صراط

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27598

برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.