تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

باید جریان مطالبه از مسئولین برای عمل به تذکرات رهبری شکل بگیرد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، رهبر انقلاب با مردم حرف‌هایی داشتند که وعده اظهار آنان را هفته گذشته و در دیدار خانواده‌های شهدا داده بودند. وی دیروز و در دیدار مردم شهر قم اظهارات خود را اظهار کردند؛ اظهارات مهمی که هم ابعاد اتفاقات موخر و ریشه‌های آن را مشخص کرد و هم پرده از نقشه شوم دشمنان برداشت. گفت‌و گو با سیدیاسر جبرائیلی، محقق مسئله های سیاسی وجوه متفاوت بیانات با اهمیت رهبر معظم انقلاب را مورد بررسی قرار داده هست.

آنالیز شما از اظهارات با اهمیت دیروز رهبر معظم انقلاب چیست و ابعاد متفاوت آن را چه طور می‌دانید؟

رهبر حکیم انقلاب با تفکیک افرادی که بحق اعتراض داشتند از افرادی که از اعتراضات سوءاستفاده کردند و نیز تفکیک افرادی که فریب خورده بودند، از افرادی که سازمان‌دهنده این قضایا بودند، پیام مهمی را به مسئولین و علاوه بر این بیگانگان صادر نمودند.

پیام با اهمیت به مسئولین این بود که اگر مشکل و نقطه ضعفی در ما باشد دشمن مطمئنا روی آن سرمایه‌گذاری کرده و از این مشکلات سوءاستفاده خواهد کرد؛ مشکلاتی که بخش مهمی از آنان امروز اقتصادی هست و راهکار آنان نیز اجرای سیاست‌های بر زمین مانده اقتصاد مقاومتی هست. رهبر معظم انقلاب به مردم اظهار کردند که اگر شما می‌بینید من در نشست ها عمومی تذکراتی را اظهار می‌کنم این تذکرات شاید یک‌دهم اوقات‌تلخی‌ها و تذکرات نشست های خصوصی با مسئولین هم نیست. معنی این حرف این هست که رهبر معظم انقلاب مسائل و مشکلات مردم را با اوقات‌تلخی از مسئولین پیگیری می‌کنند و بنابراین آن چیزی که امروز باید شکل گرفته و شروع گردد یک مطالبه جدی از سوی جریان انقلابی از مسئولین کشور برای عمل به تذکرات مقام معظم رهبری برای حل مشکلات مردم هست. در توضیح این نکته باید اظهار کرد که رهبری از این مشکلات تعبیر مهمی داشتند، مجروح که مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد، زخم وجود دارد، مشکلات مخصوصا مشکلات اقتصادی هست و دشمنان از این مشکلات که معالجه هم نمی‌شوند سوءاستفاده می‌کنند و اکنون که نتیجه این وضع مشخص شده باید هرچه سریع‌تر این مشکلات معالجه گردند.

نکته دیگر اینکه رهبری دوباره بر حل معضل واردات تصریح کردند و مشخص هست که دولت باید برای برطرف مشکلات اقتصادی گام اول را با حل مشکل واردات بردارد.

پیام این اظهارات برای دشمنان چه بود؟

  پیام رهبر معظم انقلاب به دشمن نیز این بود که اولا خیال نکنید که ایادی شما در داخل در امان می باشند و ثانیا مطمئن باشید بابت این خسارت موخر از شما انتقام گرفته خواهد گردید.

این اخطار رهبر معظم انقلاب یادآور انتقامی هست که از داعش در جریان هجوم به مجلس گرفته گردید و معنی آن این هست که آمریکا باید یقین داشته باشد که اقداماتش بی‌پاسخ نخواهد ماند. آمریکایی‌ها که در این اظهارات به «مگسان روی زخم» تعبیر گردیدند باید در انتظار این انتقام باشند.

مسئله دیگر روش اعمال این اقدام بود. بررسی شما چیست؟

بررسی شما چیست؟مسئله بعدی درخصوص فضای سایبری بود؛ دشمن توانست هزاران شبکه در این بستر راه‌اندازی و ساماندهی کند و از این مسیر به کشور ضربه بزند و خسارت وارد کند. بنده پیشتر هم به مسئولین این حوزه جابه جا کرده بودم که از این مسیر کشور ضربه دیده و خسارت خواهد دید، نمی‌شود بستری را که دشمن فراهم کرده به حال خود رها نمود و نظاره‌گر جولان معاندان بود. راه‌حل این مسئله هم این هست که یک بستر امن و باکیفیت در داخل کشور برای ارتباطات فراهم گردد تا مردم بتوانند از آن به‌خوبی و با خیال راحت استفاده نمایند، در این صورت هم مردم و خانواده‌ها که امروز بحق دلواپس حضور فرزندان‌شان در این فضا می باشند نگرانی نخواهند داشت و هم مجال لطمه زدن به کشور مثل ماجراهای موخر از دشمنان گرفته خواهد گردید. البته رهبری پیشتر هم نظر خود را درخصوص این‌گونه مسائل اظهار کرده‌اند، زمانی وی فرمودند نمی‌شود سگ هاری را بدون کنترل در جامعه رها نمود؛ بنابراین این نوع حرف که گفته می‌شود کسی دستش روی دکمه فیلتر برود یا نرود از پایه اشتباه هست، فضای مجازی  بستری برای استفاده صحیح و سالم می‌تواند باشد و همزمان هم می‌تواند آسیب‌زا باشد، خب با این شرایط به چه سبب ما نباید راه لطمه و سوءاستفاده دشمن را ببندیم؟

این نکته در اظهارات رهبری مشخص بود.  بررسی شما چیست؟

  بررسی شما چیست؟نکته بعدی درباره مسئله اعتراض بود. مقام معظم رهبری فرمودند اگر کسی اعتراضی دارد و آن را اظهار می‌کند یک مسئله هست و اینکه عده‌ای از این مسئله سوءاستفاده ‌کنند، مسئله متفاوتی هست. افرادی که به تاکیدات و اظهارات رهبر معظم انقلاب توجه نکرده‌اند باید به‌جای منحرف کردن مسئله به فکر حل آن باشند.

مرجع: نخبگان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82651

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.