تاریخ ارسال : ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

باید سرنوشت پول‌های کثیفی که در انتخابات‌ها هزینه می‌شود، مشخص شود/ ماجرای کمک ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومانی بابک زنجانی به یک ستاد در انتخابات ریاست‌جمهوری چه بود؟

رجانیوز – گروه سیاسی: حجت‌الاسلام حمید رسایی در کانال تلگرامی خود نوشت: این پست تصویری را یک سال قبل در صفحه اینستاگرامم منتشر کردم.

 

 

بعد از انتشار آن حسین فریدون، در حاشیه مراسمی در برابر سئوال خبرنگاران در باره کمک ۵ میلیارد تومانی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی بنفش با عصبانیت گفت : «بی جا کرده هر کس گفته من پول گرفتم! این ادعا نوعی فرار به جلو برای دوستانی است که پول مفت گرفتند و امروز می‌خواهند کثافت‌ کاری‌هایشان را با این حرف‌ها جبران کنند.»

 

همان ایام در پاسخ به وی نوشتم: «بالاخره هر کس گفته، بی جا کرده یا با جا کرده مهم این است که از این سخنان همراه با عصبانیت و کلمات دوپهلو، تکذیب فهمیده نمی شود. بر اساس اسناد منتشر شده در روزنامه رسمی حسین فریدون به همراه علی صدقی، مدیرعامل اسبق بانک ملی و مانی مهاجان، از اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی اسدیان در بهمن ۱۳۹۰ اقدام به راه اندازی و تاسیس شرکت خرید وفروش نقدی ارز و مسکوکات و طلا ونقره در محل صرافی نموده بودند. شایان ذکر است پیش از بروز بحران‌های ارزی جدی در کشور، دقیقا در دو سال پایانی دولت دهم، برخی از اعضای منتسب به حزب کارگزاران به صورت ناگهانی به تاسیس صرافی و شرکت‌های تضامنی متعدد در حوزه خرید و فروش ارز و مسکوکات طلا و نقره علاقمند شدند که حسین فریدون تنها یکی از این افراد است!»

 

بعد از انتشار این مطالب، حسین فریدون از بنده شکایت کرد و موضوع طی چند جلسه بررسی و در نهایت، بنده تبرئه شدم. اما ای کاش خط قرمز کابینه دولت کلید، اینقدر گسترده و وسیع نبود تا سرنوشت پول های کثیفی که در انتخابات ها هزینه می شود، مشخص می شد؛ از جمله انتخابات های قبل و انتخابات اخیر مجلس که به اعتراف رسانه های اصلاح طلب اعتدال گرا لیست امید آن، با رانت و پول بسته شد.

 

اما متن اصلی که قبلا حجت‌الاسلام رسایی در این زمینه نوشته بود، این بود:

 

«درخت گردوان به این بزرگی، درخت خربزه الله اکبر! این ضرب المثل فارسی، حکایت این روزهای اخبار مرتبط با دریافت کمک های مالی انتخاباتی این و آن است. شنیده ها حکایت از کمک مالی ۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومانی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی بنفش در انتخابات یازدهم می کند که در مقایسه با کمک ۱۰ یا ۱۵ میلیون تومانی رحیمی به برخی نمایندگان مجلس هشتم، هیچ است، هیچ!

 

ما بابت محاکمه رحیمی از دستگاه قضایی تشکر می کنیم و برای دیگر متهمان مالی مثل مهدی هاشمی و یا دیگر کمک بگیران انتخاباتی، همین قاطعیت و صدور احکام متناسب را انتظار داریم. رحیمی در سال ۸۷ و به هنگام انتخابات مجلس هشتم، پیشنهاد این کمک ۱۵ میلیون تومانی را به بنده هم داد که نپذیرفتم. در سال ۹۱ هم وقتی در مصاحبه ای این موضوع را افشا کردم، از من شکایت کرد که در نهایت در دادگاه تبرئه شدم.

 

 

اکنون با اینکه ۷۰ درصد از نمایندگان مجلس هشتم تغییر کرده اند، برخی برگه ای دستشان گرفته اند که بعله باید معلوم شود کدام یک از نمایندگان این کمک مالی را برای انتخابات گرفته اند! به نظرم خوب است این مشخص شود و بررسی شود که آیا این نمایندگان مطلع بوده اند که این مبالغ از کجاست یا نه، اما قبل از آن بهتر است تکلیف دریافت کمک ۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیاردی ستاد انتخاباتی بنفش از بابک زنجانی مشخص شود

 

اصحاب بنفش پاسخ دهند که این مبلغ هنگفت بر چه اساسی و از کدام منابع بابک خان بوده است؟ آیا این همان پولی نیست که هر از گاهی وزیر نفت دولت یازدهم از خوردن و بردن آن سخن می گوید و آقای جهانگیری صفت و نشانی آن را می دهد؟! ظاهرا با هنر رسانه های این جماعت، چوب بابک زنجانی را دیگران می خوردند و پیازش را این جماعت به رنگ بنفش

 

راستی درخت گردوان به این بزرگی، درخت خربزه الله اکبر! حکم رحیمی آن بود که صادر شد، حکم دریافت کمک ۵ میلیاردی از بابک زنجانی چقدر است؟

 

آیا حالا که (ح – ف) برای ادای توضیحات احضار شده، آقایان مسئول عصیانی که تاکنون۴۷ ناسزا نثار منتقدان کرده اند، خودشان را کنترل می کنند یا باز هم در یکی از سخنرانی های بعدی، ناسزایی نصیب منتقدان می کنند؟ آیا باز هم با فضاسازی به وسیله شوهر خواهرهایی که در هیأت های مختلف کاشته اند، برای منتقدین احکام شدید و غلیظ ساختگی صادر می کنند تا با فضاسازی رسانه ای به قول خودشان، زبان منتقدان را کوتاه کنند؟

 

راستی فراموش کردم یادآوری کنم که بهترین دفاع، حمله است.»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30311

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.