تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

باید و نباید های تغذیه محصلین در بوفه مدارس

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ؛ زهرا اباصلتی مدیر گروه ترقی تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم دکتری مشهد با اشاره به نظارت بر ترقی بوفه مدرسه ها اظهار کرد: یکی از اغراض برنامه های تغذیه؛ اصلاح و ترقی وضعیت تغذیه محصلین هست که در این راستا کوشش می گردد محصلین بدانند که چه چیزی می خورند و ارزش غذایی آن چقدر هست.

   وی اضافه کرد: طبق این دو نظر با همکاری تعلیم و پرورش و معاونت غذا و دوای دانشگاه علوم دکتری مشهد تابستان سال جاری دستورالعملی صادر گردید و طبق آن، هنگامی که خصوصی برای درخواست توزیع موادغذایی در بوفه مدرسه ها به تعلیم و پرورش مراجعه می کند تعلیم و پرورش لازم هست از جنبه مجاز و غیرمجاز بودن، مواد غذایی آن را ارزیابی نماید.

 

   دکتر اباصلتی اهتمام کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه مواد مجاز را با رنگ های سبز و نارنجی اظهار می کند و به تعلیم و پرورش برای پایگاه تغذیه سالم مدرسه ها اطلاع می دهد؛ این طرح از مهرماه سال جاری به اجرا درآمده هست و بسیاری مدرسه ها در این زمینه همکاری و همکاری داشته اند.

بیشتر بخوانید: بوفه مکان درآمد هست یا تغذیه مناسب؟

   مدیر گروه ترقی تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم دکتری مشهد، اقرار داشت: با اعمال این طرح محصلین یاد می گیرند که در محدودهی غیر از مدرسه و در محدوده خانواده موقع استفاده از مواد غذایی به برچسب رنگی دقت نمایند و این مورد را به خانواده خود و اطرافیان گوش زد کنند.

 

 صبحانه در الویت وعده های غذایی است

   وی به مواد غذایی بوفه مدرسه ها اشاره نمود و اضافه کرد: در پایگاه های تغذیه سالم مدرسه ها نیز لازم هست مواد غذایی مجاز مثل گندم برنجی، نخودچی، بیسکویت های سبوس دار و .

 ..

 ..

   مدیر گروه ترقی تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم دکتری مشهد، با اشاره به اینکه حدود ۱۵ سال پیش سوء تغذیه مشکل بنیادی جامعه بود، اظهار کرد: در حال حاضر با مشکل افزایش وزن و چاقی محصلین روبه رو هستیم که همه اینها زیادتر به دلیل استفاده کردن مواد غذایی غیرمجاز با اسیدچرب ترانس بالا هست.

 ۹۰ درصد اشخاص جامعه کم بودن ریزمغذی دارند

 

   دکتر اباصلتی اظهار کرد: با دقت به اینکه برای خرید این قرص ها هزینه های بسیاری می گردد و خوردن این قرص برای محصلین زیاد مفید هست بعضی از محصلین از خوردن آن سرباز می زنند و برای اینکه این فرهنگ سازی گردد معلم ها نیز لازم هست پیش روی محصلین این نوع قرص ها را بخورند.

   وی سفارش کرد: سفارش می کنم برای اینکه محصلین از مواد غذایی سالم استفاده کنند در خانواده ها سفره غذایی سالم وجود دارا باشد که در این زمینه مادران نقش ارزشمندی را دارند.

منبع:بهداشت نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77800

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.