تاریخ ارسال : ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۴:۵۱ دیدگاه‌ها برای با آرایش های غلیظ و صدایی بلندتر از همیشه؛ زنانی که کار خود را کردند و تبرئه شدند! بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

با آرایش های غلیظ و صدایی بلندتر از همیشه؛ زنانی که کار خود را کردند و تبرئه شدند!

یکی از پدیده‌های عجیبی که سه دهه بعد از انقلاب فعالیتش بصورت خزنده شروع شد تلاش برای عادی سازی تکخوانی زنان بود.

شاید اولین تلاش ها انتشار و برگزاری قطعاتی با همخوانی زنها کنار مردان بود. آرام آرام میزان صدای زنان در این قبیل آثار بالاتر رفت و به جایی رسید که حتی گاهی صدای مرد فقط به‌عنوان یک زیرصدا برای توجیه خوانندگی زنان بود.

به گزارش شلمچه نیوز، اما یکی دو سال اخیر اتفاق عجیبی افتاد. گروهی به نام ماه بانو به سرپرستی “مجید درخشانی” تمام احتیاط‌‌ها را کنار گذاشت و به‌صورت منسجم شروع به ضبط و توزیع آثاری با تکخوانی کامل خانم‌ها کرد.

گروه ماه بانو مرکب از چند خانم و یکی دو مرد بود. خانم‌هایی با آرایش‌های تند و غلیظ و با لباس‌های رنگارنگ و طراحی صحنه‌ای که می‌توانست به لحاظ بصری مخاطب را جلب کند.

صدا هم عموما تکخوانی و گاهی در بعضی قطعات همخوانی دو خانم و گروه بود. بعضی قطعات هم کاملا ریتمیک بود و یا به‌صورتی بود که می‎شد با آنها ضرب گرفت.

اما این پایان ماجرا نبود. گروه که می‌دید اعتراضی رسمی به‌وجود نیامده است قدم تند کرد. در زمانی که سخنرانی و مصاحبه یا حتی تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای و معاند ممنوع بود یکباره چند قطعه تصویری باکیفیت از این گروه و تکخوانی خواننده‌های زن آن در بسیاری از شبکه‌ها پخش شد.

پخش شدن بی محابای این قطعات از شبکه‌های ماهوا%


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=849

Comments are closed.