تاریخ ارسال : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

با ستاره های سینمای ترکیه زیادتر آشنا گردید

در این میان بیشترین سود را بازیگران این سریال ها می برند که نه فقط در کشور خودشان لکن در همه دنیا ستاره می گردند.    نگاهی انداخته ایم به پرطرفدارترین ستاره های سریال های ترکیه؛ اینکه از کجا آمده اند و به چه سبب ستاره گردیدند.

هالیت ارگنچ – Halit Ergenc

سلطانی با رگه آلبانیایی

13 ستاره سینمای ترکیه

چه کسی باور می کند سلطان سلیمان با آن ریش بلند و اندام تقریبا ورزیده اش یک ستاره آثار موزیکال باشد که با انجام حرکات موزون در تئاترهای ترکیه و حتی نیویورک به آوازه دست یافته هست؟ هالیت که از طرف مادری، خون آلبانیایی در رگ هایش جاری هست، روزگاری قرار بود خواننده اپرا شود اما دست سرنوشت وی را به سمت بازیگری برد تا پا جای پای پدرش بگذارد. او که متولد ۳۰ آوریل ۱۹۷۰ هست، در ۴۵ سالگی هنوز به اندازه پدرش، سیتارگنچ معروف نشده هست.

هالیت عاشق کار کردن با کارگردان های جوان و مستعد هست. وی تحصیلات ناتمامی در رشته مهندسی دریایی دارد. هالیت سال ۲۰۰۷ با گیزم سوییسالدی ازدواج کرده بود که این ازدواج تنها یک سال دوام آورد. پس از آن هنگام فیلمبرداری سریال «هزار و یک شب» با همبازی خود برگوزار کارل ازدواج می کند و ثمره این ازدواج یک پسر به اسم علی هست که همگی در استانبول زندگی می کنند.

 مهمت گونسور – Mehmet Gunsur

عروس فرنگی و آقای ستاره

13 ستاره سینمای ترکیه

سینمای ترکیه، بازیگران و کارگردان های محدودی در سطح بین المللی دارد که گونسور یکی از آنهاست. البته قسمتی از آوازه فرامرزی او در دنیای بازیگری، ازدواجش با یک مستندساز ایتالیایی به اسم کاترینا مونسیو هست. با این وجود نمی شود منکر استعداد مخصوص او در بازیگری گردید؛ استعدادی که هیات داوران جشنواره بین المللی پرتقال طلایی آنکارا در سال ۲۰۰۳ متوجه آن گردیدند و پاداش مخصوص خود را به وی اهدا کردند.

او با سریال «حریم سلطان» معروف اما در ایتالیا و ایالات متحده نیز فیلم هایی داشته که مجال بازی در آنان را به علت پیشینه حضور موفقش در عرصه مدلینگ در جوانی به دست آورده هست. مهمت گونسور قبل از روی آوردن به بازیگری مدتی به عنوان مهماندار فعالیت می کرد. او همراه خانواده اش در ایتالیا زندگی می کند و تنها برای بازی به ترکیه می آید.

 کنان ایمیرزاوغلو – Kenan Imirzaoglu

ستاره نه ریاضی دان!

شاید خود کنان هم فکر نمی کرد روزی پایش را از روستای محل تولدش بیرون بگذارد، چه برسد به آنکه برای تبلیغ پپسی قراردادهای هنگفتی ببندد و در کنار ستاره های روز ترکیه قرار بگیرد. ک کنان با همین استعداد سر از دانشگاه صنعتی استانبول درآورد و در رشته ریاضی فارغ التحصیل گردید.

13 ستاره سینمای ترکیه

به علت چهره و اندام مطلوبش وارد دنیای مد گردید و بسیار زود چشم کارگردان ها و تهیه کننده ها را خیره کرد. سال ۱۹۹۷ در بین۴هزار نفر شرکت کننده مسابقه خوب ترین مدل ترکیه به فاز انتخاب ۲۰ نفر برتر صعود کرد پس از آن به عنوان نفر اول این مسابقه انتخاب گردید. پس از ان به عنوان نماینده کشور ترکیه در مسابقه خوب ترین مدل مرد جهان شرکت کرد و با کسب مقام نخست، عنوان خوب ترین مدل مرد جهان را به خود و برای اولین بار به کشور ترکیه اختصاص داد.

این هنرمند ۴۱ساله و به عبارتی گرانقیمت ستاره سریال های ترک هرچند با «ایزل» آوازه زیادی را کسب کرد اما به شکلی پس از پخش سریال «کارادایی» در قاره آسیا و جهان مطرح گردید. وی سال۲۰۱۲ برای بازی در سریال «کارادایی» مبلغ ۴میلیون دلار دریافت کرد که این بیشترین دستمزد تاریخ تلویزیون ترکیه محسوب می شود. او از آوازه خود در امور خیریه نیز استفاده می کند و برای کمک به کودکان مبتلا به لوسمی در یک تبلیغ تلویزیونی ایفای نقش کرد.

 انگین اوزتورک – Engin Ozturk

از شاه سلیم تا فاطما گل

انگین فرزند چهارم یک ارتشی بازنشسته هست که آینده اش با آمدن به آنکارا تغییر کرد، او با هدف پیگیری هنر درسش را دنبال کرد و در دانشگاه رشته نمایش قرائت کرد. انگین هنوز وارد ۳۰ سالگی نشده با این وجود رشد خوبی در عرصه آوازه داشته هست. او که قصد داشت ابتدا در مدرسه نظامی تحصیل کند و پا جای پای پدرش بگذارد متوجه گردید علاقه اش به سمت دیگری هست و اکنون در ۲۹سالگی متوجه شده که درست انتخاب کرده هست.

13 ستاره سینمای ترکیه

  انگین در آزمایش اولیه انتخاب بازیگری برای مجموعه «فاطماگل» شرکت کرد و ناگهان فاز تازه ای در زندگی حرفه ای او آغاز گردید. او با کاراکتر «سلیم» به شهرتی بین المللی رسید و جالب این بود که بلافاصله برای بازی در نقش «شاهزاده سلیم» نیز انتخاب گردید و اکنون با آوازه بین المللی این سریال ها، آینده روشنی پیش روی اوست.

 انگین آکیورک – Engine Akyurek

تاریخدان مستعد

واقعا معلوم نیست چگونه یک فارغ التحصیل رشته تاریخ، نفر اول مسابقات استعدادیابی بازیگری در ترکیه می شود و به جای تعلیم در دانشگاه، مقابل دوربین مجموعه های متفاوت نقش آفرینی می کند. بازیگر ۳۴ساله که پدرش از مقام های رسمی ترکیه بود سال ۲۰۰۶ تمجید منتقدان را برای هنرنمایی های مخصوص خود برانگیخت و توانست وارد پروژه های مکرر دیگری شود.

13 ستاره سینمای ترکیه

بازی وی در مجموعه «اگر من یک ابر بودم» برگ پیروز دیگری در کارنامه اوست اما این سریال «فاطماگل» بود که وی را در قاره آسیا مطرح نمود. عمده کارهایی که او بازی کرده در کشورهای متفاوت دوبله و پخش شده اند که این مساله به آوازه او کمک زیادی کرد. لازم به ذکر هست که او ارتباط خوبی با رسانه ها و مطبوعات ندارد و حتی در کارهای تبلیغاتی نیز شرکت نمی کند و از او به عنوان یک ستاره دور از رسانه یاد می شود!

 آراس بولوت اینملی – Aras Bulut Iynemli

آقای مهندس ستاره گردید

لازم به ذکر هست که او ارتباط خوبی با رسانه ها و مطبوعات ندارد و حتی در کارهای تبلیغاتی نیز شرکت نمی کند و از او به عنوان یک ستاره دور از رسانه یاد می شود!شاهزاده بایزید سریال «حریم سلطان» فارغ التحصیل مهندسی صنعت های هوایی هست و در خانواده ای هنرمند متولد شده هست. او که متولد ۲۵ آگوست ۱۹۹۰ هست، تنها ۱۹سال داشت که وارد عرصه بازیگری گردید اما به موفقیتی نرسید و به کارهای تبلیغاتی روی آورد. مجموعه «روزی روزگاری» به سکوی پرت او بدل گردید و با جوایزی که برای آن کار گرفت از بازیگری در نقش های مکمل جدا گردید و این چند سال موخر تنها در نقش های کلیدی ایفای نقش می کند.

13 ستاره سینمای ترکیه

آراس که تنها ۲۵سال دارد جوایز و مجموعه های موفقی را در کارنامه دارد. جالب هست بدانید که او زمانی که سریال «روزی روزگاری» پخش می گردید خیلی فوری برای بازی در نقش «بایزید» انتخاب گردید.

 بوراک اوزچویت – Burak Ozcivit

مدلی که بازیگر گردید

شاید جامعه ایرانی بوراک را با سریال «حریم سلطان» شناخته باشد اما او سال۲۰۰۵ و در۲۱ سالگی برای دنیا، مدلی معروف بود، یعنی زمانی که پس از بردن پاداش خوب ترین مدل ترکیه در رقابت های جهانی شرکت کرده و به مقام دوم رسید. البته نکته جالب در مورد بوراک این هست که او خودش فارغ التحصیل رشته عکاسی هست و قرابت خوبی با دنیای دوربین و این مدیوم دارد.

13 ستاره سینمای ترکیه

روزی که برای مجموعه «رازهای کوچک» مقابل دوربین رفت، مدل سبیلی که داشت بین جوان های ترکیه به مد بدل گردید. او امروزه از این مبحث به سود خود استفاده کرده هست و رستورانی در ترکیه راه اندازی کرده و لوگوی رستوران را طرح سبیل خود قرار داده هست.

بوراک اوزچویت که ۳۱سال دارد وارد عرصه تبلیغات نیز شده و توانسته ۲ سال جایگاه اول تبلیغات پپسی را از آن خود کند که پیشتر این جایگاه از آن کنان ایمیرزاوغلو بود. او علاوه بر این یک سال به عنوان نماینده تبلیغاتی شامپوی کلیر فعالیت کرد.

 بورا گولسوی –   Bugra Gulsoy

یک همه فن رقیب حقیقی

آچار فرانسه ترکیه سوابق اجرایی خوبی به عنوان معمار، عکاس، کارگردان، مستندساز، گرافیست و عکاس دارد اما عمده مردم وی را تنها در قالب یک بازیگر می شناسند. بورا با نقش «گونی» در سریال «کوزی گونی» و حضور خودش در سریال «فاطماگل» به آوازه رسید اما این اتفاق یک شبه صورت نگرفت، آن هم برای استعدادی که از ۱۳سالگی روی صحنه نمایش بود. حتی روی جلد یکی از نشریات عکس وی را با تیتر استعداد چندمنظوره چاپ کرده اند.

13 ستاره سینمای ترکیه

بورا که متولد ۲۲ فوریه ۱۹۸۲ هست، هرقدر در زندگی هنری اش خوب عمل کرده در زندگی شخصی اش ناموفق هست. او مدتی با سلن سویدر نامزد بود اما هیچگاه این نامزدی به ازدواج ختم نشد. پس از ان او با بورکو کارا آشنا شوید و ۲۲جولای ۲۰۱۱ با هم ازدواج کردند اما این ازدواج تنها یک سال دوام آورد و سال۲۰۱۲ از هم جدا گردیدند!

 ارکان پتکایا – Erkan Petekkaya

مرد خانواده

پس از ان او با بورکو کارا آشنا شوید و ۲۲جولای ۲۰۱۱ با هم ازدواج کردند اما این ازدواج تنها یک سال دوام آورد و سال۲۰۱۲ از هم جدا گردیدند!این بازیگر ۴۴ساله و کهنه کار در سال های موخر مجموعه ها و فیلم های مختلفی را کار کرده هست. او با آغاز دهه۹۰ جذب بازیگری گردید ولی با مجموعه هایی چون «دیلاخانم» در سال های موخر به آوازه رسید.

13 ستاره سینمای ترکیه

با این وجود مردم ترکیه ترجیح می دهند وی را به عنوان یک هنرمند به یاد بیاورند. ارکان چندبار برای هنرنمایی اش نامزد دریافت پاداش خوب ترین بازیگر مرد شده هست اما هنوز موفق به دریافت این پاداش نشده، لازم به ذکر هست زمانی که ۲۰سال داشت دوره بازیگری تئاتر را در کشور انگلیس گذراند.

 مورات ایلدیریم – Murat Yildirim

جنجال برانگیز ترین ستاره ترکیه

یکی از جنجال برانگیز ترین پرونده های ذی ربط به موادمخدر در ترکیه ذی ربط به این ستاره هست. ستاره ای که سفیر فرهنگی ترکیه در یونیسف بوده و تحصیلاتش را در رشته مهندسی مکانیک به انتهاء رسانده هست. برعکس پدرش که معلم ادبیات بود او به ریاضیات علاقه داشت اما سر آخر به بازیگری روی آورد. البته از آن بچه درسخوان های گوشه گیر نبود و اتفاقا به کارهای اکتیو علاقه نشان می داد؛ شاید به همین خاطر مدتی نوازنده درام در یک گروه موسیقی گردید.

13 ستاره سینمای ترکیه

مورات ۳۶ساله متولد ۱۳آوریل ۱۹۷۹ از آن دست هنرمندانی هست که پله پله جلو آمده و حتی در اوایل نمایش های کمدی سطح پایین بازی می کرد که روزی استعداد او ازسوی یک نویسنده کشف گردید. مورات سال ۲۰۰۶ دو نقطه عطف بزرگ زندگی اش را با فیلم «برزخ» تجربه کرد؛ ابتدا آشنایی با همسرش، بورچین ترزیولو و بعد هم نامزدی پاداش پرتقال طلایی خوب ترین بازیگر مرد. او  و  بورچین ۲۰ ژوئن ۲۰۰۸ باهم ازدواج کردند، اما سال۲۰۱۴ پس از پرونده موادمخدر مورات، بورچین از او جدا گردید. این پرونده هنوز در دادگاه های ترکیه باز بوده و روی قراردادهای کاری مورات نیز تاثیر گذاشته هست. ک

 تولگاهان ساییشمان – Tolgahan Sayisman

ستاره ای که طرفدار فوتبال هست

تیم فوتبال فنرباغچه ترکیه قطعا به خودش می بالد که این بازیگر ۳۴ساله باسابقه مدلینگ و مجری گری از طرفدارانش هست. او جزء هنرمندان تحصیلکرده ترکیه هست که با نمراتی عالی در رشته مدیریت کسب وکار فارغ التحصیل گردید و به عنوان خوب ترین مدل جهان در سال های۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ افتخاراتی را در کارنامه حرفه ای خود به ثبت رسانده هست.

13 ستاره سینمای ترکیه

البته این سریال حاشیه های زیادی برای او داشت، در ابتدا او با سرنای ساریکایا (یشیم) نامزد بود که اواسط کار نامزدی آنان منتفی می شود و چند ماه بعد خبر نامزدی او و سلن سویدر (توپراک) حاشیه های زیادی برای او به راه می اندازد. هرچند با تمام آن حاشیه های این نامزدی به صورت رسمی ادامه دارد. این بازیگر که حتی زمزمه هایی مبنی بر حضور خودش در فیلمی از علیرضا امینی به گوش می رسید، از حدود ۲۵سالگی به بازیگری روی آورده و در کمتر از یک دهه به یکی از مطرح ترین ستاره های تلویزیون ترکیه تبدیل گردیده و با کارگردان های بزرگی همکاری کرده هست.

 کیوانچ تاتلیتو – Kivanc Tatlitug

سوپراستار ستاره ها

شاید اگر مادر کیوانچ عکس های وی را به آژانس های استعدادیابی تبلیغاتی نمی فرستاد، امروز این هنرمند را به عنوان یکی از ستاره های بسکتبال ترکیه می شناختیم نه بازیگر، اما تقدیر وی را وارد گود هنر کرد تا امروز در ۳۲سالگی عمده درآمدش را از تبلیغات برای برندهای مطرح جهان کسب کند. خوب ترین مدل سال۲۰۰۲ جهان و دارنده جوایز مکرر بازیگری نقش اول از سمت اجداد مادری اش جزء مهاجران بوسنیایی بودند و برای صدها سال به کار نانوایی اشتغال داشتند.

13 ستاره سینمای ترکیه

ک کیوانچ در ایران با نقش «مهند» در سریال «عشق ممنوع» مطرح گردید اما در غرب وی را به عنوان برادپیت خاورمیانه می شناسند. او بهمراه خواننده مطرح مصری عمرودیاب یک اجرای زنده نیز داشته هست. در کنار بازیگری بهمراه برادر خود به هتل سازی نیز مشغول هست و ازجمله علائق وی داشتن موتورهای لوکس هارلی دیویدسون هست. ک کیوانچ در امور خیریه نیز فعالیت زیادی دارد که یکی از آنان حراج ساعتش برای اهدا به یونیسف بود.

 ابراهیم چلیکول – Ibrahim Celikolu

مدل، بسکتبالیست و هنرمند

قد بلند ابراهیم چلیکول وی را وارد عرصه بسکتبال کرد و چهره فوتوژنیکش وی را به دنیای مد کشاند. درنهایت نیز با تلفیق هر دو استعداد ذاتی خود و کسب مهارت های فردی وارد دنیای بازیگری گردید. او که با مجموعه «مرحمت» بیشتر از حضور خودش در مسابقات بسکتبال یا بیلبوردهای تبلیغاتی این کار معروف هست متولد ۱۴ فوریه ۱۹۸۲ هست. ابراهیم که ۳۳ساله هست در ۱۸سالگی پدرش را از دست داد اما به سرعت خودش را پیدا کرد و در کنار تحصیل در دانشگاه وارد کار حرفه ای گردید.

13 ستاره سینمای ترکیه

او بسیار زود مسیرش را در بازیگری هموار کرد و گرچه هنوز نتوانسته منتقدان را راضی کند اما یکی از ستاره های آینده دار آثار تجاری محسوب می شود. ابراهیم تنها یک خواهر دارد. او که زندگی روستایی را به زندگی شهری ترجیح می دهد، در یک مزرعه بزرگ در خارج از شهر زندگی می کند و در این مزرعه به پرورش اسب مشغول هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85231

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.