تاریخ ارسال : ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

با سوادترین استان ایران را بشناسید !

‌معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، گفت: استان با توجه به پایین بودن آمار بی‌سوادی در برخی از شهرستان‌ها جزو باسوادترین استان‌های کشور است.

به گزارش شلمچه نیوز، حدود پنج هزار نفر در سامانه سوادآموز استان (بی‌سوادی مطلق) شناسایی شده‌اند که این تعداد در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال تحت آموزش سوادآموزی قرار می‌گیرند.

 وی با بیان اینکه در ۵ شهرستان استان آمار بی‌سوادی مطلق به کمتر از ۲۰۰ نفر رسیده است، ادامه داد: طبس، فردوس، سرایان، بشرویه، طبس و عشق‌آباد جزو شهرستان‌هایی است که آمار بی‌سوادی مطلق در آن کمتر از ۲۰۰ نفر است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه در نوار مرزی و نیمه شرقی استان آمار بی‌سوادی بیشتر دیده می‌شود، تصریح کرد: در منطقه دستگردان بیرجند، آمار سوادآموزان ۵۰ نفر بوده که این خود نشان می‌دهد نرم بی‌سوادی در شهرستان‌های استان پایین است.
جعفری با اشاره به دوره‌‌های آموزش سوادآموزی، افزود: این دوره شامل یک دوره شش ماهه بوده که حدود ۴۰۰ ساعت سوادآموز تحت آموزش قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه به دلیل مهاجرت بی‌رویه در بیرجند، آمار بی‌سوادی در این شهرستان بیشتر دیده می‌‌شود، خاطر نشان کرد: آموزش سوادآموزی برای کودکان کار در سنین ۱۰ تا ۲۰ سال انجام می‌شود، همچنین هزینه تحصیلی آن‌ها نیز تا حدودی داده خواهد شد.
 ایسنا

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24950

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.