تاریخ ارسال : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بحران سوریه حاصل عمل کشورهای غربی و عربی منطقه بود

عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه در مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست بیگانه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد بحران سوریه گفت: اتفاق هایی که در سوریه پیش آمد حاصل عمل کشورهای غربی و عربی منطقه هست. 

 وی دنبال کرد: شرایط فعلی سوریه در قیاس با ۵ سال گذشته متمایز شده گرچه تنش‌هایی وجود دارد اما زیادی از مسائل حل شده هست.

وی گفته بود: در حال حاضر بیشتر مباحث سوریه با حضور کشورهای ایران، روسیه و ترکیه قابل حل هست چون که با توجه به اولویت کشور ما در ارتباط با برطرف تنش در سوریه، کارکرد روسیه در مقابله با تروریسم و هم مرز بودن ترکیه با سوریه، نشست سه کشور برای حل بحران دمشق می‌تواند کمک‌های زیادی به برطرف تنش‌ها کند.

منصوری آرانی گفت: باید از این نشست‌ها در جهت برطرف تنش‌های سوریه استفاده کامل گردد گرچه موضع های ایران و ترکیه در چند سال گذشته متمایز بوده و فاصله زیادی با یکدیگر داشته هست اما به سبب اینکه راه حل بحران سوریه گفتگوها سیاسی هست، باید موضع های تهران و آنکارا به یکدیگر نزدیک‌تر باشد.

وی در مورد درخواست فرانسه برای حضور در گفتگوها حل بحران سوریه گفته بود: پیش از اینکه کشورهای غربی نظیر فرانسه بخواهند وارد این گفتگوها گردند لازم هست به این نقطه برسیم که آیا آنان قصد کمک دو مرتبه به تروریست‌ها را ندارند؟ چون که موضع های فرانسوی‌ها برای ما واضح نیست و حضور آنان در مذکرات چیزی جز عارضه برای این نشست‌ها ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه در مجلس نهم در انتهاء افزود: نیاز هست پیش از حضور فرانسوی‌ها در جمع سران، موضع های آنان در رده‌های پایین‌تر مشخص گردد تا ما به این نقطه برسیم که حضور فرانسوی‌ها در این نشست‌ها تاثیری مثبت برای حل بحران سوریه خواهد داشت چراکه هر حضوری نمی‌تواند برای جو مذکرات مثبت باشد چون اگر رویکرد سازنده از جانب کشورهای غربی اتخاذ نشود در روند گفتگوها اختلال ایجاد می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95052

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.