تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۲:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بخشی از هزینه‌هایی که برای رسیدن به توافق هسته‌ای دادیم در پاریس رونمایی شد؛ فرانسه سود برجام را برد

سفر رئیس‌جمهوری کشورمان به دو کشور ایتالیا و فرانسه با بیش از ۱۰۰ نفر از فعالان اقتصادی بالاخره به اتمام رسید…

شلمچه نیوز-  مهران ابراهیمیان؛ سفر رئیس‌جمهوری کشورمان به دو کشور ایتالیا و فرانسه با بیش از ۱۰۰ نفر از فعالان اقتصادی بالاخره به اتمام رسید و لابد می‌توان در عرصه گسترش روابط بین‌الملل آن را به عنوان یک گام مثبت برای دولتمردان تلقی کرد. با این حال نوع قراردادهای اقتصادی تا آنجایی که اطلاع‌رسانی شده است نشان می‌دهد که بیشتر از ایران، ایتالیا و فرانسه به دنبال شکوفایی اقتصادی خود بوده‌اند. در واقع فرانسه که در طول مذاکرات رفتاری خصمانه و همسو با صهیونیست‌ها از خود نشان می‌داد، سود خود را از این رفتار در  اجرایی شدن برجام جلوتر از همه برداشت کرده و لابد باید منتظر عقد قراردادهای اینچنینی ودر اختیار قراردادن بازارهای مصرف به سایر اعضای گروه ۱+۵ نیز بود.  قراردادهایی که در روزهای گذشته به خصوص در فرانسه امضا شد، به فروش قطعی بیش از۱۰میلیارد دلار هواپیما در سال‌های پیش رو و تثبیت موقعیت فرانسوی‌ها در بازار خودرو ایران منجر شد؛ بازاری که افکار عمومی انتظار داشت حداقل بعد از بی‌مهری‌های فرانسوی‌ها در ایام تحریم‌ها، با خودروها و برندهای جدید مواجه شود. اما با تعجب بعد از اتمام سفر رئیس جمهور و عقد قرارداد، ‌همان خودروهایی که فرانسوی‌ها از قبل از برجام برای بازار ایران در نظر گرفته بودند، با دو سال تأخیر و در سال ۹۶ شمسی در ایران تولید خواهند شد.
۲۰۶۹۷۰_۴۴۵
این در حالی است که هنوز مردم ایران نقش منفی فرانسوی‌ها در مذاکرات دور اول ژنو یا کارشکنی‌های فرانسوی‌ها در آخرین لحظات مذاکرات را از یاد نبرده‌اند.  همچنین صنعت حمل و نقل هوایی نیز بر خلاف تبلیغات گسترده انجام شده از سوی دولتمردان به این زودی با هواپیماهای نو آشنا نمی‌شود و باید همچنان صنعت حمل و نقل هوایی با هواپیماهای اجاره‌ای و دست دوم که پورسانت آن را شرکت «ساچه » ایتالیایی به اسم بیمه دریافت می‌کند روزگار خود را سپری کند.
در واقع فصل دوم سفر هیئت ایرانی به اروپا با سؤالات زیادی همراه است که به نوعی تصور برد ـ برد را در حوزه اقتصادی مشکوک می‌کند و تنها پاسخ به ابهامات و شفاف‌سازی در قراردادهاست که می‌توان این قراردادها را برای کشورمان مثبت تلقی کرد وگرنه آنچه می‌توان ازنتیجه این سفر دریافت، حق‌الزحمه سنگ اندازی فرانسه در جریان مذاکرات است!
البته قراردادهای امضا شده درایتالیا نیز چندان نمی‌تواند دستاورد موثری در اقتصاد بحران‌زده ما داشته باشد. قراردادهای ایتالیایی‌ها که در آن بی‌توجهی به مبحث اشتغال و ورود تکنولوژی جانمایه آن بود با شرکت‌ها یا خود دولت بسته شد.  از آنجایی که صنایع کوچک (به‌خصوص پوشاک،کفش و…) سهم زیادی در اقتصاد ایتالیا دارد، بنابراین بازار ۸۰ میلیون نفری ایران و دسترسی مطمئن به منابع معدنی و نفتی و خام در تعامل با اقتصاد دولتی هدف اصلی قرارداده شد.
 هر چند که هنوز رئیس‌جمهور محترم و هیئت اقتصادی همراهش به ایران نیامده بودند چهره تهران با تصاویر کفش‌های یک برند ایتالیایی آذین‌بندی شد و کارگران بیکار ایرانی در سایه کفش‌های ایتالیاتی خوشرنگ محو شدند. بیلبوردهایی که تبلیغ کاهش مصرف نمک را می‌کردند، کفش‌های نیم‌ساق نارنجی جای آنها راگرفت و در فیلم‌های سینما نیز تبلیغ چرم ایتالیایی روی پرده‌ها اکران شد.
اما در ادامه سفر هیئت ایرانی همان‌طور که اشاره شد قراردادهای جدیدتری در فرانسه به امضا رسید که از جمله قرارداد با ایرباس و شرکت پژو – سیتروئن بود؛ قراردادهای مدت‌داری که ظاهراً زودتر از پایان تابستان سال بعد آغاز نخواهند شد و در عین حال فعالیت اجرایی آنها از تاریخ ۹۶/۲/۱۷ کلید خواهد خورد.
فروش و اجاره با پورسانت ساچه
اما این تمام ماجرای این سفر نبود، زیرا به جای واردات هواپیماهای نو، اکنون تا زمان اجرایی شدن قرارداد با ایرباس، ما به خرید هواپیماهای دست دوم و اجاره روی آورده‌ایم(اقدامی که ابتدا از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی تکذیب شد!) خریدهایی قسطی که باید با پرداخت پورسانت به شرکت ساچه ایتالیایی همراه باشد!
در حوزه خودرو نیز شرایط پساتحریم به تقدیم دوباره بازار خودرو به شرکت پژو – سیتروئن منجر شد. همان شرکتی که سال‌هاست بازار ایران بنا به عقد قرارداد ناقص در سه دهه اخیر بازار را به شکلی شبه‌انحصاری در اختیار دارد؛ بازاری که سهمش حتی از فروش خودروی پژو در خیلی از سال‌ها از خود فرانسه بیشتر بوده است!
 طنز تلخ این قرارداد اگرچه بهتر از گذشته است گفته کارلوس تاوارس طرف مقابل شرکت ایران‌خودرو است که می‌گوید: چشم‌انداز مشترک ما عرضه محصولات پیشرفته با بالاترین استانداردهای ایمنی و زیست‌محیطی به مشتریان است.  این در حالی است که سه مدل خودروی توافقی که بناست با سهم شراکت مساوی( ۵۰ – ۵۰ درصد) از دو سال آینده در داخل تولید شود، عمر تکنولوژی آنها از هشت سال عبور خواهد کرد و مدل‌های خودروی ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ حداقل چند سال است در حال تولید هستند.
به این ترتیب صنعت خودرو‌سازی ما وابسته‌تر از گذشته دیگر نام ایران‌خودرو را هم در قرارداد جدید به یدک نخواهد کشید و این قرارداد با تضعیف قطعه‌سازی به عنوان نقطه قوت صنعت خودرو در کشورمان ناقض اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهد شد. در مقابل همین خبر کافی بود تا سهام خودروسازی پژو بیش از ۳٫۵ درصد افزایش یابد.
فروش نمایشی نفت
بنابر این گزارش درست زمانی که کاهش فروش نفت ایران به چین، ‌کره و هند اعلام شد، خبر«توتال مشتری روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت ایران شد» روی خروجی‌ها قرار گرفت. خبر، یک تفاهمنامه میان مسئولان کشور ما و یک شرکت را به گونه‌ای وصف می‌کرد که انگار قراردادی جدی در این حوزه امضا شده و قرار است از فردا سهم ایران در بازار نفت جهان ۲۰۰ هزار بشکه افزایش یابد. در حالی که معلوم نیست اصلاً توتال به این میزان نفت نیاز دارد یا چه زمانی به این سقف خرید خواهد رسید؟
بدیهی است به مصداق ضرب‌المثل با حلواحلوا دهان شیرین نمی‌شود! بهتر است آرزو کنیم امتیازهای داده شده و حق‌الزحمه کارشکنی‌های فرانسه و دیگر اعضای ۱+۵ که لابد به زودی با آنها مراودات اینچنین خواهیم داشت، تناسبی با منفعت اکتسابی با تعاریف اقتصادی و نه سیاسی برقرار کند، در غیراین صورت…
جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10383

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.