تاریخ ارسال : ۰۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برای اولین بار یک مازندرانی مدیر تیم ملی کشتی ایران شد

مجید ترکان قهرمان سابق کشتی جهان مدیر تیم ملی کشتی شد.

شلمچه نیوز- ساری(شعبان وفایی نژاد)، دکتر ترکان همزمان عضو کمیته فنی تیم ملی و عضو شورای فنی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان نیز منصوب شد.

خبرهای دیگر حاکی از آن است که از ترکان درخواست شده که مسئولیت سرمربیگری تیم ملی کشتی کشورمان را قبول کنند که وی حاضر به پذیرش این مسئولیت نشد.

مجید ترکان دارنده مدال های طلا، نقره و برنز کشتی جهان و  قهرمان بازی های آسیایی، مدرس فدراسیون جهانی کشتی، سرمربی اسبق تیم ملی بزرگسالان و سرمربی حال حاضر تیم ملی کشتی آزاد نونهالان کشورمان بود.

۱۶

مجید ترکان دارنده کمربند طلایی قهرمانی کشتی آزاد جهان لقب جنگجوترین کشتی گیر دنیا را نیز به خود اختصاص داده و دارنده مدال طلای کشتی نوجوانان جهان، مرد اول پیکارهای ستارگان کشتی دنیا و صاحب نشان طلا قهرمانی بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا و صیاد طلایی کشتی کشورمان در جام های معتبری همچون دان کلف بلغارستان و پیکارهای بین المللی روسیه است.

قابل توجه است وی چند سالی سرمربی تیم ملی چین تایپه نیز بوده و از فنی ترین کشتی گیران دنیا در زمان قهرمانی محسوب می شد که با پیروزی بر یوردانف بلغاری پرونده سلطه بلغارها را در وزن ۵۲ کیلوگرم جهان برای همیشه به بایگانی سپرد.

دکتر ترکان از نظر فنی و خوشفکری همواره از برترین کشتی گیران جهان بود در مسابقات جهانی گراسنیاسک روسیه نیز سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان بوده است ؛ بهر حال برای دکتر ترکان در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت داریم و انشالله این مسئولیت که برای اولین بار به یک مازندرانی سپرده شده ، با موفقیت های متعدد کشتی گیران در رویدادهای مختلف جهانی همراه باشد.

شایان ذکر است سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هم به محمد طلایی قهرمان اسبق جهان سپرده شد که طلایی نیز مازندرانی است که در اصفهان زندگی کرده و همواره برای کشتی این استان به روی تشک رفته است.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25635

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.