تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«برجام» تاکنون ۱۸ بار نقض شده است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۱۲ بهمن) در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۱۲ بهمن سالروز تاریخی ورود عزتمندانه حضرت امام به میهن اسلامی، اظهار داشت: امام به ملت ما هویت بخشید.
 
وی با بیان اینکه امام به ما نشان داد آنچه که دست سلطه‌جویان را از کشور کوتاه می‌کند اتحاد کلمه و کلمه توحید است، گفت: امروز هم نسخه‌ نجات‌بخش کشور الگو‌گیری از نسخه اصیل حضرت امام است.
 
نماینده مردم محلات در مجلس به اشاره به دستاوردهای نهضت امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ایجاد روحیه خودباوری، ظلم‌ستیزی، خدمت به محرومان، ساده‌زیستی مسئولان و تلاش برای استقلال سیاسی و اقتصادی کشور تنها بخشی از دستاوردهای نهضت حضرت امام خمینی (ره)‌ است.
 
حجت‌الاسلام سلیمی ادامه داد: نه غرب‌باوران خودباخته و نه شرق‌پرستان بی‌هویت توانستند در عمق دیدگاه امام مانع بتراشند و نه لودگان سیاسی قدرت آن را پیدا کردند با ایجاد مسیرهای موازی دیدگاه امام را به شبهه بیندازند و مردم ایران امام را مقتدای خود قرار دادند.
 
وی با اشاره به فرمان اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر عدم صدور روادید برای ایرانیان، گفت: این اقدام غیرمعقول ترامپ صرفا اجرایی کردن تصمیم دولت اوباما مبنی بر محدودسازی ورود به آمریکا است که این موضوع نشاندهنده آن است تفاوتی میان دولتهای مختلف آمریکا نیست.
 
نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: همه دولتهای آمریکا در دشمنی با ملت ایران یکسان هستند، لذا خط کشی بین این حزب و آن دسته ساده‌اندیشی است.
 
حجت‌الاسلام سلیمی افزود: هنر ترامپ با چنین اقداماتی، سرعت بخشیدن به فروپاشی امپراتوری فرسوده آمریکا است.
 
وی در ادامه با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا این اقدام رئیس جمهور آمریکا نقض برجام است یا خیر؟ تصریح کرد: اگر ایجاد محدودیت برای ورود ایرانیان به آمریکا نقض برجام است که به اذعان بسیاری از کارشناسان نقض برجام است، چرا اقدام متقابل در این موضوع صورت نمی‌گیرد؟ آیا ساکت بودن در برابر دشمن موجب جری‌تر شدن دشمن نخواهد شد؟ تاکنون حداقل ۱۸ بار برجام از سوی آنها نقض شده، عدم پاسخگویی متناسب صرفا مسیر را برای نقضهای بعدی برجام باز می‌کند.
 
حجت‌الاسلام سلیمی در بخش دیگری از نطق خود، با تاکید بر اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها هم در دولت قبل و هم در دولت فعلی مورد بی مهری قرار گرفته است، گفت: همانطور که از نام قانون پیدا است یارانه‌ها باید هدفمند توزیع شود. با چه توجیه و قانونی به ثروتمندان و حقوق‌بگیران نجومی یارانه پرداخت می‌شود.
 
نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو، گفت: شهادت آتش‌نشانان فداکار قلب ملت ما را محزون کرد و آنچه در این میان آتش برافروخته را شعله‌ورتر کرد دعواهای سیاسی فرصت‌طلبیهای غیرقابل دفاع طالبان قدرت بود و ای کاش به جای دعواهای بی‌حاصل همه و همه برای خدمت به مردم کمر همت می‌بستند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39606

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.