تاریخ ارسال : ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برجام تبادل آفتاب با آفتابه بود!

پدر شهید احمدی‌روشن با بیان اینکه آنهایی که پشت دوربین می‌گویند اتفاقات خوبی بعد از مذاکرات افتاده، دروغ می‌گویند، ادامه داد: این افراد به مردم و خون شهدا خیانت کردند و برای شاد کردن دشمن اجازه برچیدن سانتریفیوژ را دادند.

 IMG18040551

به گزارش شلمچه نیوز،  رحیم احمدی‌روشن دیشب(دوشنبه) در مراسم رونمایی از پایگاه خبری ـ تحلیلی همدانستان و تقدیر از شهدای مدافع حرم در همدان اظهار کرد: هدف از برگزاری بزرگداشت شهدا ادامه راه آنها و سرلوحه قرار دادن روش آنها در زندگی است.

 

وی با تأکید بر اینکه شهدا نزد خداوند جایگاه و منزلت داشته و از نعمت‌ برخوردارند، ادامه داد: تنها خواسته‌ای که شهدا از خداوند دارند این است که به دنیا بازگردند و در راه خدا بار‌ها و بار‌ها شهید شوند.

 

پدر شهید احمدی‌روشن با بیان اینکه  شهدا در حین تقدیم جان با معبود عشق‌بازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهدا باید قدر خود را بدانیم و خود را برای افراد بی‌ارزش هزینه نکنیم.

 

احمدی‌روشن، وظیفه خانواده شهدا را بازگویی افتخارات کسب شده توسط شهدا برشمرد و بیان کرد: این افتخارات و کار‌های انجام شده توسط شهدا باید برای جوانان، دانشجویان و نخبگان تشریح شود.

 

*وظیفه خانواده شهدا بازگویی زینب گونه ویژگی‌های شهداست

وی با اشاره به مسائل پیش آمده از ابتدای دولت فعلی و مرتبط بودن مسائل با جریانات هسته‌ای، گفت: وظیفه خانواده شهدا بازگویی زینب‌گونه ویژگی‌های شهداست.

 

پدر شهید احمدی‌روشن با بیان اینکه باید در آینده بلندمرتبگی شهدا تدریس شود، در ادامه مصطفی احمدی‌روشن را سرباز خوب مردم، نظام، انقلاب و مقام معظم رهبری دانست.

 

احمدی‌روشن در ادامه با گریزی به مذاکرات هسته‎ای در سعدآباد، تشریح کرد: در این مذاکرات، اورانیوم غنی شده را تحویل داده و اورانیوم ۳٫۵ درصد گرفتیم، درب سایت‌های هسته‌ای ما نیز مُهر و موم شد و این در حالی بود که رهبر معظم انقلاب بار‌ها تأکید کردند که نباید به دشمن اعتماد کرد.

 

وی یادآور شد: در آن شرایط ۵ هزار سانتریفیوژ را از ما گرفتند، رهبر معظم انقلاب فرمودند ۲۵ دستگاه در اختیار جوانان متخصص و متعهد قرار گیرد تا کار انجام دهند، اما غرب در مذاکرات با غفلت مسؤولان، این موضوع را قبول نکرد و گفت شما لایق نیستید!

 

*شأن و منزلت ما در مذاکرات رعایت نشد

پدر شهید احمدی‌روشن افزود: مذاکره در شرایطی انجام شد که طرف غربی به هیچ وجه شأن طرف ایرانی را رعایت نکرد.

 

وی مطرح کرد: بعد از اتمام عمر دولت اصلاحات بود که درب‌ سایت‌های هسته‌ای باز شد و دانشمندان و سربازان جبهه علم و دانش در مقابل استکبار با کار و تلاش درصدد جبران عقب‌افتادگی‌ها برآمدند.

 

احمدی‌روشن با اشاره به اینکه ما با تلاش به غنی‌سازی ۲۰ درصد رسیدیم، اضافه کرد: روزی از مصطفی پرسیدند غنی‌سازی ۲۰ درصد را برای چه می‌خواهیم؟ که او در پاسخ گفت «غنی‌سازی ۲۰ درصد سخت‌ترین جای صنعت هسته‎ای است که اگر به آن دست پیدا کنیم قله صنعت هسته‌ای را فتح کرده‌ایم و ما را به عنوان یکی از کشور‌های پیشرفته در این صنعت می‌شناسند».

 

وی با تأکید بر اینکه غنی‌سازی ۲۰ درصد به عنوان یک حربه بزرگ در دست مسؤولان در مقابل استکبار در مذاکرات شد، تشریح کرد: جای تأسف است که قدر این صنعت دانسته نشد و مسؤولان ما را هول برداشت و این صنعت را به مذاکره بردند.

 

پدر شهید احمدی‌روشن با بیان اینکه آقایان گفتند بعد از مذاکرات طی یکصد روز مشکلات برطرف خواهد شد اما خبری نشد، ادامه داد: آنها مدعی شدند با مذاکره طرف مقابل دیگر بهانه‌ای ندارد، اما باید دید آیا واقعاً دیگر بهانه‎ای ندارند و عقب‌نشینی کرده‌اند؟! که در پاسخ باید گفت هنوز دشمن دست از دشمنی خود برنداشته است.

 

وی، آمریکا و استکبار را همچون یک سگ هار دانست و گفت: با عقب‌نشینی، این سگ هار وحشی‌تر می‌شود که اکنون می‌بینیم هر سگ هار در فرامرز‌ها پارس می‌کند هدف او ایران است.

 

احمدی‌روشن با تأکید بر اینکه مسئله دشمن فقط صنعت هسته‌ای نیست، بیان کرد: اگر تنها مسئله این بود باید با تحویل ۱۰ تن اورانیوم غنی‌ شده ۲۰ درصد که حاصل دسترنج دانشمندان هسته‌ای بود، دشمن دست از سر ما برمی‌داشت.

 

*برجام تبادل آفتاب با آفتابه بود

وی با اشاره به تعبیر برخی مبنی بر اینکه «برجام تبادل آفتاب با آفتاب بود» عنوان کرد: من معتقدم برجام تبادل آفتاب با آفتابه بود، چراکه چیزی عاید ایران نشد.

 

پدر شهید احمدی‌روشن متذکر شد: در این تبادل تحویل ۱۰ تن اورانیوم ۲۰ درصد به جای دریافت کیک زرد، آن هم محدودیت‌های بسیار رخ داد که عملاً با این میزان کیک زرد نیز نمی‌توان کاری کرد.

 

وی با اشاره به برکنار کردن دانشمندان هسته‌ای در دولت کنونی، تصریح کرد: با عقد قرارداد ننگین ژنو از ۱۹ هزار سانتریفیوژ ۱۲ هزار سانتریفیوژ از مدار برچیده شد و باقیمانده نیز در آینده به درد نمی‌خورد.

 

احمدی‌روشن با تأکید بر اینکه آنهایی که پشت دوربین می‌گویند اتفاقات خوبی بعد از مذاکرات افتاده، دروغ می‌گویند، ادامه داد: این افراد به مردم و خون شهدا خیانت کردند و برای شاد کردن دشمن اجازه برچیدن سانتریفیوژ را دادند.

 

وی تأکید کرد: سه سال است که دولتی‌ها تمام مسائل کشور را به تحریم‌ها و مذاکرات گره زده و همه کار‌ها را تعطیل کرده است، به طوری که حتی یک آجر روی آجر نگذاشتند.

 

پدر شهید احمدی‌روشن با بیان اینکه دل رهبر از این شرایط خون است، گفت: کشوری که اقتصادش خراب است چرا باید ماشین‌های میلیاردی وارد کند، آن هم برای استفاده آقازاده‌ها و سرمایه‎دارها!

 

وی با اشاره به ناهنجاری‌هایی که در این ماشین‎ها رخ می‎دهد گفت: بی‌حجابی، رانندگی در حالت مستی و ایجاد مزاحمت بخشی از این ناهنجاری‎هاست.

 

پدر احمدی‌روشن با فریاد «این تذهبون» خطاب به دولت، گفت: ما به عنوان خانواده شهدا نباید زیر سند این افراد را مهر و امضا کنیم.

 

*اگر قدر ولایت را ندانیم گیر معاویه می‌افتیم

وی با تأکید بر اینکه اگر قدر ولایت را ندانیم گیر معاویه می‌افتیم، اظهار کرد: حاضرم ساعت‌ها از ننگ‌های دولت و مسؤولانش صحبت کنم که در شهر‌های مختلف از جمله تکاب و شیراز، چه بی‎حرمتی‌ها به خانواده شهدا کرده‌اند.

 

این مراسم با حضور پدر شهید احمدی‌روشن، مسؤول بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان همدان، معاون فرهنگی سپاه همدان، برادر و مادر شهید ابراهیم‌خانی و همسر و فرزندان شهید فانوسی از شهدای مدافع حرم استان پیگیری شد.

 

تقدیر از شهدای مدافع حرم و پخش فیلم «هنگامه» از دیگر بخش‎های این برنامه بود، بوسه پدر شهید احمدی‌روشن بر چادر مادر شهید ابراهیم‌خانی به هنگام اهدای تابلو از حواشی برنامه رونمایی از این سایت بود.

دانشجو


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17353

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.