تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برجام ثابت کرد راه دیپلماتیک جواب می‌دهد/ اکنون زمان حل معضل تروریسم است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، ژان مارک اورو، وزیر امور خارجه فرانسه در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: در آغاز سخنان خود مایلم به ملت و دولت ایران مراتب تسلیت خود را به مناسبت حادثه آتش سوزی ۱۹ ژانویه (پلاسکو) که ۲۰ شهید برجای گذاشت، ابراز کنم.

 

وی ضمن تشکر از پذیرایی میزبانان ایرانی گفت: این دیدار برای من بسیار با اهمیت بود چون پس از سپری شدن یک سال از سفر دکتر روحانی به فرانسه برگزار شد.

 

مارک اورو ادامه داد: امروز در این چارچوب کمیسیون مشترک دو کشور را داشتیم که نماد پویایی روابط بین دو کشور محسوب می شود.

 

وزیر امور خارجه فرانسه تصریح کرد: این نشست ها نشانه توفیقات به دست آمده از توافق برجام است.

 

برجام ثابت کرد راه دیپلماتیک جواب می دهد

 

وی با بیان اینکه برجام توافقی تاریخی برای ایران و همه جامعه بشری است، یادآور شد: این توافق به ناامیدان ثابت می کند که راه دیپلماتیک جواب می دهد و نباید از آن منصرف شد.

 

مارک اورو با تاکید بر اینکه فرانسه به شدت تمایل به اجرای متعهدانه برجام دارد، گفت: فرانسه به دنبال تحقق کامل برجام است و امیدواریم این همکاری ادامه یابد و راهکارهایی برای مقابله با مسائلی که برجام را به خطر می اندازد، پیدا کنیم.

 

زمان آن فرا رسیده است که کشورهای منطقه فرمولی برای حل معضل تروریسم در عراق و سوریه پیدا کنند

 

وزیر امور خارجه فرانسه با اشاره به مسائل مطرح شده بین دو کشور موضوع حقوق بشر را از موضوعات محوری سخنان وزرای امور خارجه ایران و فرانسه دانست و یادآور شد: همان طور که آقای ظریف عنوان کردند هیچ کس از خطرات تروریست در امان نیست به همین دلیل فرانسه تصور می کند منطقه نیازمند صلح و ثبات است و زمان آن فرارسیده که کشورهای منطقه فرمولی برای حل تروریسم در عراق و سوریه پیدا کنند فرمولی که راه حل آن به حفظ تمامیت عرضی کشورها در منطقه خاورمیانه منتهی شود.

 

تجارت بین ایران و فرانسه ۲۰۰ درصد افزایش داشته است

 

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته در ژانویه ۲۰۱۶ با حضور روحانی در فرانسه گفت: امروز تعداد زیادی از این توافقات تحقق یافته و تجارت ما بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

 

مارک اورو با اشاره به توافقات صورت گرفته بین جمهوری اسلامی و فرانسه اظهار داشت: توافق بین شرکت ایرباس و جمهوری اسلامی و همچنین شرکت ونفی برای بروز کردن فرودگاه های مشهد، تهران و اصفهان اقداماتی انجام داده اند از جمله این قراردادها بودند.

 

وزیر امور خارجه فرانسه همچنین تبادل نظر در زمینه های هنر و فرهنگ بین دو کشور را نیز از اهمیت بالایی ارزیابی کرد و گفت: ما سیستم اعطای ویزا را به تمامی ایرانیانی که تمایل دارند تا در فرانسه حضور یابند تسهیل خواهیم کرد و به این واسطه رقم توریست های ایرانی در فرانسه را دو برابر خواهیم کرد چون به این روش جوانان دو کشور یکدیگر را بهتر و بیشتر خواهند شناخت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39619

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.