تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برجام ثمره ای برای کشور نداشت/ جشن طلاق در تهران گرفته می شود/ اختلاس می شود اما آب از آب تکان نمی خورد

دبیرکل جبهه پایداری تصریح کرد: در وادی سیاست هم تقصیر را گردن دیگران می اندازیم که در قضیه برجام ثمراه ای برای ما نداشته است و جشن گرفتیم و در این بحث چیزهایی دادیم رفت و چیزی نصیب ما نشده است.

به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، استاد اخلاق حوزه علمیه شب گذشته در مراسم پایانی مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر که در حسینیه آل طاها آمل برگزار شد اظهارداشت: ما نیاز به معرفت داریم که ضرورت دارد به این امر مهم و اساسی دست پیدا کنیم.ضرورت خودشناسی انسان

وی با بیان این که انسان باید به خودش معرفت داشته باشد و بفهمد چه کسی است، گفت: اگر فردی به مرحله خودشناسی دست پیدا نکند سبب می شود تا توقعات خراب یا کمی از خود داشته باشد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انسان باید به نقطه ای برسد تا بداند از خود چه توقعی دارد و می خواهد در این سرای هستی بماند تا به چه مرتبه ای دست پیدا کند.

انسان برای خود ارزش قائل شود

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی ادامه داد: مهم است انسان برای خود چه ارزشی قائل باشد و فردی که قدر خود را می داند از مقام ارزنده ای برخوردار است و خودمان را هر چیزی بدانیم به آن مقام دست پیدا می کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری خاطرنشان کرد: زمانی که باید از این دنیا برویم دست خودمان نیست اما باید این سرای هستی را ترک کنیم و ضرورت دارد انسان تکلیفی در این دنیا دارد را به درستی انجام دهد.

وی افزود: خداوند متعال در ابتدا جسم انسان را خلق کرد که با حیوانات فرقی نمی کنیم و از روح خویش در ما دمید که به مقام ارزشمند و متعالی دست پیدا کردیم و حضرت حق از تبارک الله احسن الخالقین استفاده کرده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان این که انسان دارای ابعاد مادی و معنوی است، گفت: دو بعد مادی و معنوی زمینه ساز تفاوت انسان با حیوانات می شود که هیچ زمانی روح انسان تغییر نکرده و از میان نمی رود.

روح کمال یافته انسان را در مسیر ارزشمندی قرار می دهد

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که اگر روح انسان در مسیر کمال قرار گیرد به مراتب ارزشمندی دست پیدا می کند، تصریح کرد: انسان از نعمت هایی که دارد می خواهد هرگونه بخواهد استفاده می کند و مهم است فرد کدام مسیر را انتخاب کند.

دبیرکل جبهه پایداری اظهارداشت: انسان می تواند تنها دنیا را دنبال کند یا از این دنیا در راه درست بهره گیری داشته باشد و خود فرد است مشخص می کند در کدام صف قرار گیرد و بنده خداوند متعال یا همراه با شیطان شود.

هر کجا خراب می کنیم تقصیر خودمان است

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی افزود: مطاع کفر و دین بی مشتری نیست و ما هستیم با اختیار خود انتخاب می کنیم در چه راه و مسیری قرار گیریم که انسان می تواند از فرصت ها نهایت بهره گیری را در مسیر تعالی داشته باشد.

استاد اخلاق حوزه علمیه خاطرنشان کرد: خداوند متعال در پیروزی انقلاب اسلامی، پیروزی بر صدام و پیروزی بر آمریکا ما را یاری کرده است و هر جایی خراب کردیم تقصیر خودمان بوده است و نباید آن را بر گردن دیگران بیاندازیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر محیط جامعه هم خراب باشد می توانیم انسان خوبی شویم و همه فاسد و دزد شوند دلیل نمی شود فرد به سمت گناه حرکت داشته باشد.

وی با بیان این که فردی که جهنمی می شود تقصیر خود او است، گفت: انسانی که در مسیر انحراف قرار می گیرد شیطان مقصر نیست و خود این فرد در مسیر شیطانی گام برداشته است.

انتقاد از نحوه برخورد با برجام

دبیرکل جبهه پایداری تصریح کرد: در وادی سیاست هم تقصیر را گردن دیگران می اندازیم که در قضیه برجام ثمراه ای برای ما نداشته است و جشن گرفتیم و در این بحث چیزهایی دادیم رفت و چیزی نصیب ما نشده است.

انتقاد از برگزاری جشن های طلاق

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی افزود: جشن طلاق در تهران گرفته می شود که در تالار برنامه ای به همین مناسبت برگزار می کنند و برای شکست خود جشن دارند که زندگی این افراد پاشیده می شود و به دنبال برگزاری جشن برای خود هستند.

استاد اخلاق حوزه علمیه  با بیان این که خداوند متعال ما را به گونه ای آفریده است تا انسان کاملی شویم که نمونه آن را به ما داده است، گفت: اهل بیت معصومین(ع) الگوهای ارزشمندی هستند که می توانیم برای تعالی خود از این بزرگواران بهره گیری کنیم و ما را با خاندان عصمت و طهارت سنجش می کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انسان تا می خواهد دو رکعت نماز بخواند می گوید سخت است و بعضی از افراد نماز هم نمی خوانند که نباید اینگونه باشد و ضروری است تا سیره عبادی امام علی(ع) را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

جوانان مراقب انتخاب الگو باشند

وی ادامه داد: جوانان باید بررسی داشته باشند الگوی آنان چه کسی است که اگر الگوی ما بازیگران سینما باشند در سرای آخرت با همین افراد محشور می شویم و ضرورت دارد همواره در زندگی مراقب کارهای خود باشیم.

دبیرکل جبهه پایداری تصریح کرد: انسان باید هوشیار نسبت به نامه عمل خود باشد که در سرای آخرت باید پاسخگوی تمام رفتار خود باشیم و هر کاری صورت می گیرد باید جواب آن را دهیم.

تفکر در هدف آفرینش برکات ارزنده ای دارد

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی با بیان این که تفکر در هدف آفرینش برکات ارزنده ای برای زندگی انسان دارد، گفت: وقتی کالای مختصری را گم می کنیم دنبال آن هستیم اما خودمان را گم کردیم و فکری نمی کنیم تا وجود خود را پیدا کرده و به معرفت برسیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه با اشاره به این که کسی خودش را نشناسد نسبت به دیگران شناخت پیدا نمی کند، تصریح کرد: انسانی که به مقام خودشناسی برسد به جایگاه ارزنده ای دست پیدا کرده و مراقبت های شایسته ای صورت می دهد که برای دیگران ارزش قائل است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: گروه های تکفیری و داعش به راحتی آدم می کشند که حق نداریم چنین کارهایی صورت دهیم و این افراد مفهوم انسان را متوجه نمی شوند.

انتقاد از گسترش اختلاس در کشور

دبیرکل جبهه پایداری افزود: معلمان زحمات بسیاری انجام می دهند اما در صندوق فرهنگیان اختلاس می شود که آب از آب تکان نمی خورد و طلبکار هم هستند و جای پرسش مطرح می شود این افراد چه کسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اختلاس سه هزار میلیاردی در کشور صورت می گیرد و بعضی از دیگر افراد نیز اگر فرصت پیدا کنند در این امر قرار می گیرند که باید تربیت ها درست شود که ضرورتی اساسی است.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی اظهارداشت: در فسادهای مالی که رخ می دهد می گویند دیگر افراد هم این کار را صورت دادند که باید این مفهوم را متوجه شویم هر فردی دزدی کند اشتباه کرده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه افزود: انسان باید دنبال این باشد تا خودش را بشناسد که اگر فردی به مقام ارزشمند و متعالی خودشناسی دست پیدا کند مرتبه خود را رایگان از دست نمی دهد.

به گزارش رسا ویژه برنامه های عزاداری ماه های محرم و صفر با حضور پرشور و گسترده مردم در امامزادگان، بقاع متبرکه و مساجد شهرستان آمل برگزار شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=32175

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.