تاریخ ارسال : ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برخورد با تهدیدکنندگان سلامت مردم در اردبیل تشدید می‌شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، قدرت اخوان اکبری صبح امروز در نشست کمیسیون بررسی تخلفات بهداشتی درمانی، مواد آشامیدنی، ارایشی و دارویی، خوراکی استاناردبیل اظهار داشت: اعضای کمیسیون ماده ۱۱ تعزیزات حکومتی وظیفه سنگینی در ارتباط با سلامت آحاد جامعه به دوش دارند و این حساسیت در روند بررسی‌ها و کاهش تخلفات در حوزه سلامت استان تاثیرگذار است.

وی افزود: در این جلسه به چندین پرونده درمانی چشم پزشکی، فعالیت درمانگاه‌های خصوصی غیرمجاز، نسخه پیچی بدون حضور مسئول فنی داروخانه، فروش داروهای غیرمجاز بدون برچسب اصالت وچند کارخانه تولید مواد غذایی غیر مجاز رسیدگی شد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: چند شرکت تولید مواد غذایی که بدون حضور مسئول فنی و وجود مجوز نسبت به تولید محصولات غذایی اقدام کرده بود با حکم قضایی پلمپ و خط تولید آن متوقف شد و پرونده آنها برای صدور رای نهایی به تعزیزات حکومتی ارسال گردید.

اخوان اکبری بیان کرد: یکی از کارخانجات لبنی در استان نیز که در فرآیند تولید خود از شیر خشک تاریخ گذشته استفاده می‌کرد شناسایی و پرونده آن در این کمیسیون بررسی و برای صدور رای به تعزیزات حکومتی ارجاع شد.

رئیس کمیسیون ماده ۱۱ تعزیزات حکومتی استان اردبیل گفت: با متخلفان حوزه سلامت و عرضه مواد غذایی، آشامیدنی و خوراکی که سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند به شدت برخورد می‌شود و هیچ گونه اغماض و چشم پوشی در این زمینه وجود ندارد.

وی اظهار کرد: پرونده یکی از شرکت‌های تولید مواد غذایی در استان بررسی شد و به خاطر استفاده این شرکت از خمیر مرغ در تولید محصول همبرگر، شرکت نامبرده پلمپ و برای رای نهایی به تعزیزات حکومتی ارجاع شد.

 اخوان اکبری بیان کرد: براساس مصوبات کمیسیون و  در راستای نظارت و کنترل بیشتر در روند رسیدگی پرونده‌های متخلفان از موازین بهداشتی درمانی تمامی پرونده‌های بهداشتی درمانی در سطح استان به کمیسیون ماده ۱۱ تعزیزات حکومتی ارجاع و پس از بررسی‌های کارشناسی نسبت به ارجاع آن و ادامه روند پرونده به شهرستان‌های مربوطه اقدام خواهد شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: خریداران داروهای خارجی از داروخانه‌ها می‌توانند برای اطلاع از اصالت دارو با ارسال کد ۱۶ رقمی در بر چسپ الصاقی به سامانه ۲۰۰۰۸۸۲۲ و یا مراجعه به سایت ttac نسبت به اصالت و سلامت محصولات دارویی خارجی و مواد آرایشی، آشامیدنی و خوراکی مطلع شوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67424

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.