تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۰:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برخورد مسئولین با سینمای کودک منصفانه نیست/ منحصرا شعار می دهند

سید مهدی میرفخرایی که مدتی قبل فیلم سینمایی «افسانه گل آباد» به کارگردانی محمدرضا عباس نژاد و تهیه کنندگی وی اکران گردیده بود در صحبت با خبرنگار مهر از وضع اکران اثر گلایه کرد و اظهار کرد: دوستان مدام شعار پشتیبانی از سینمای کودک می دهند اما عملا این فیلم ها را رها می کنند. من با انرژی وارد این عرصه گردیدم اما بعد از ساخت فیلمم هیچ حمایتی از آن رخ نداد البته منظور من پشتیبانی مالی نیست لکن خواهان این بودیم که در زمان اکران از «افسانه گل آباد» پشتیبانی گردد ولی نه فقط این امر رخ نداد لکن در بدترین زمان ممکن یعنی در بهمن ماه این اثر به نمایش گذاشته گردید.

وی اضافه کرد: فیلم ما قریب به ۱۸ هزار نفر بیننده داشت و هنوز هم بعضی مدرسه ها به دنبال به نمایش گذاشتن «افسانه گل آباد» برای بچه ها می باشند.

این تهیه کننده با اشاره به اینکه انصاف نیست که با آثار سینمای کودک به این نحو برخورد گردد، توضیح داد: زمان های شایسته ای برای نمایش فیلم های کودک در نظر نمی گیرند و فقط مدام شعار پشتیبانی از سینمای کودک می دهند.

میرفخرایی عنوان نمود: من با گرفتن وام و قرض این فیلم را ساختم و به گفته دوستان، فیلم خوب و اخلاق مندی ارایه دادم با این حال آنهایی که باید پشتیبانی بکنند هیچ اقدامی در این مسیر انجام ندادند.

این تهیه کننده در بخش دیگر از صحبت هایش اظهار کرد: با همه کم لطفی هایی که در حق سینمای کودک می گردد من ۲ فیلمنامه آماده در این حوزه با مبحث قصه های شیرین و کهن ایرانی دارم که می خواهم به زودی درخواست پروانه ساخت بدهم که در صورت دریافت مجوز، سریعا ساخت آنان را آغاز می کنم.

میرفخرایی توضیح داد: هنوز نامی برای این آثار انتخاب نکرده ایم با این حال یکی از آنان تم روستایی دارد که ما به بازنگری لوکیشن های آن در اطراف تهران یعنی فشم و غرب تهران پرداخته ایم تا این فیلم را در آنجا کلید بزنیم و دیگری هم قصه های کهن ایرانی را به عکس می کشد. این را هم باید بگویم که یکی از این فیلم ها تماما موزیکال هست و در دیگری از موسیقی های بسیاری استفاده می نماییم.

وی در انتهاء اظهار کرد: ما به عنوان بخش خصوصی در این عرصه فعالیت داریم و بنظرم خوب تر هست در زمان اکران از آثار ما پشتیبانی گردد. این ۲ فیلم آخرین کوشش من در فیلمسازی هست که اگر نتیجه ندهد عطای آن را به لقایش می بخشم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95951

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.